Микола повернувся додому з роботи. – Кохана, я вдома! – гукнув чоловік з коридору. Відповіді не було. Микола зняв куртку, роззувся, зайшов на кухню і застиг. – Господи, що сталос? – вигукнув Микола, побачив заплакане обличчя дружини. Наталя шумно зітхнула і знову заплакала, показуючи на телефон. Микола взяв мобільний, підніс до вуха. – Алло? – сказав чоловік. – Микола, це ти? Що з Наталкою? – запитала теща. – Сидить, плаче. Що сталося? – запитав чоловік. – Сталося. Ой сталося! – заплакала теща. – Та що ж таке?! Мені хтось пояснить?! – здивовано вигукнув Микола, нічого не розуміючи

Рано-вранці зателефонувала мама і повідомила, що Тетяни більше немає.

Наталя почувши це застигла і гірко заплакала. Вона сіла на край стільця, телефон поклала на стіл. У телефоні гукала мама: «Наталю! Наталю! Що з тобою?”

Чоловік Наталі зайшов у кімнату і побачив заплакане обличчя дружини.

– Господи, що сталос? – вигукнув Микола. 

Наталя шумно зітхнула і знову заплакала, показуючи на телефон. Чоловік підніс телефон до вуха:

– Алло? – сказав чоловік.

– Микола, це ти? Що з Наталкою? – запитала теща.

– Сидить, плаче. Що сталося?

– Нашої Тані не стало. В пологовому. На прощання приїдете?

– Ну, звичайно, приїдемо, – нарешті Микола зрозумів про що мова.

Наталя плакала, в голову лізли дитячі спогади і від цього ще більше текли сльози.

Їх у мами було три дочки – Надія, Тетяна та молодша Наталя. Першою заміж вискочила Наталя. Микола – працював в Києві, тому вони поїхали далеко від рідного міста. У них народилося троє дітей. Старший вже школяр, молодші ходять до дитячого садка.

Слідом за Наталею вийшла заміж Надія, але дітей у них нема, як не намагалися. Упокорилися з тим, що дітей не буде.

Тетяна так і не вийшла заміж. Ось і вирішила, хоч дитину народити, все не одна. Але під час пологів щось пішло не так, з дитиною все добре, а Тетяні допомогти не змогли.

Збори були недовги – взяли відпустки, зібрали дітей та поїхали до рідного міста.

Приїхали якраз на прощання. Після прощання сиділи за столом, згадували дитинство, згадували Тетяну. І ось тут мама задала питання, яке хвилювало всіх:

– Хто забере собі дитину? Нам навряд чи дозволять його всиновити, ми вже не молоді. Адже його ще й виростити треба, виховати, навчити, вивести в люди. А як нас не стане, знову дитину саму залишимо. Надя, може, ви всиновите? Ось вам і дитина, а то живете одні. А тут непостороння дитина, рідна, своя.

– Ні, – в голос відповіли Надія з чоловіком.

У кімнаті настала тиша. Помовчавши, Надія продовжила:

– Ми вже обговорювали цю тему. Розумієте, дитина – це відповідальність, це турбота, це означає, що мені треба кидати роботу. Відмовитися від життя, до якого ми звикли. Зрозумійте мене правильно, Тетяна також хороша, вирішила вона народити дитину. Чим вона думала? На що сподівалася? Може, його в дитбудинок віддати? Там виховають, вивчать, потім ще дадуть квартиру.

Мама заплакала. Гості потихеньку почали розходитися. Наталя дала мамі пігулки, поклала в ліжко і сказала:

– Не переживай все буде добре.

Додому Наталя з чоловіком їхали вже з чотирма дітьми.