– Ох, і не пощастило ж Людці з матір’ю чоловіка, – шепотілися всі навколо. – Допече вона її зовсім. І ось у вихідний, коли свекруха сиділа в кріслі і фарбувала собі нігті, Людмила почула від неї чергове: – Тюль можна було б і руками випрати, а то в машинці зіпсуєш. Ось тут уже Людка не стрималась

-Ох, і не пощастило ж Людці зі свекрухою, – говорили всі навколо.

Людмила вийшла заміж за Дениса по любові, хоча і були вони трохи, так би мовити, з різних кіл.

Денис ріс безбатченком, але мама Ангеліна Львівна його зробила все, щоб син ні в чому собі не відмовляв. Маленька палатка на речовому ринку невеликого міста за кілька років перетворилася в мережу магазинів дитячого одягу. Доходи вже дозволяли жити безтурботно.

Людмила боялася свекруху, налякана розповідями оточуючих про те, який та має поганий характер. Упевнена в собі жінка, не терпить, коли їй заперечують, з перших днів їх з Денисом сімейного життя стала втручатися в побут молодих.

Це було не дивно, адже жити Люда переїхала до чоловіка і його матері. І господинею у великій трикімнатній квартирі як і раніше була Ангеліна Львівна.

-Могла б їм і окреме житло купити, – шепотілися родичі.

-Допече вона Людку зовсім, – передбачали подружки.

-Може не треба було за нього виходить? Ми ж люди прості, бідні. Не рівня цим Потапенкам, – запитувала Людмилу її мати.

Через пару тижнів Люда вже починала здригатися, як тільки свекруха намагалася з нею заговорити. З кожним словом вона очікувала нового докору.

Здавалося б, Ангеліна Львівна твердо вирішила вижити її з дому. І ось одного разу у вихідний день, коли свекруха сиділа в кріслі і фарбувала собі нігті, Людмила отримала від неї чергове зауваження:

-Тюль можна було б і руками випрати, в машинці зіпсуєш.

Людмила звично опустила очі і вся стиснулася, але потім подумала:

-Це що ж, вона все життя так буде мною командувати? І в усі справи лізти? Я не згодна!

І раптом звідкись сама собою з’явилася хоробрість, і гордо випроставшись, вона сміливо глянула в очі свекрусі і заявила:

-Не подобається, мама, так періть самі! Тільки манікюр не попсуєте. І взагалі, я ваші причіпки терпіти більше не маю наміру. Сама знаю, що і як по господарству робити.

Люда чекала якої завгодно реакції, але не такої. Свекруха раптом подивилася на неї з теплотою і голосно засміялася:

-Ага, так ти нормальна значить! І в міру зубаста, та й не дур*чка. А то я думаю, що за мишу сіру мій син в будинок притягнув.

Свекруха дофарбувала нігті, закрила флакон з лаком і продовжила:

-Ну тоді я тобі даю посаду директора в моєму новому магазині, через два тижні якраз відкривається. І зарплату хорошу призначу, і премії будуть.

Так що на власне житло через пару років заробите. Та й на все інше теж. Молодець, пройшла перевірочку.

Люда, здивована останньою фразою, зухвало подивилася на жінку і запитала:

-А якби не пройшла, то що?

Свекруха впевнено посміхнулася і спокійно відповіла:

-Ну тоді я б зробила все, щоб Денис з тобою розлучився. А так вважай, що ти дві співбесіди зараз успішно пройшла, і на посаду директора магазину, і на посаду дружини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *