Марія сиділа на кухні і задумано дивилася на стіну. Кілька днів тому чоловік поїхав у відрядження, і перестав відповідати на дзвінки. Жінка вирішила приготувати вечерю, як раптом відкрилися вхідні двері – повернувся Денис. Чоловік зайшов на кухню, сів на стільчик і довго мовчав. – Денисе, що відбувається? – не витримала жінка. Чоловік ще трохи пом’явся, а потім зізнався у всьому

Тишу порожньої кімнати порушував лише шум працюючого холодильника. Марія сиділа на підлозі біля батареї і задумано дивилася на стіну.

Лише кілька днів тому у цій кімнаті вони з чоловіком Денисом обговорювали його поїздку до рідного міста. Чоловік не був там майже десять років і раптом такий успіх! Директор відправив його контролювати роботу нової філії саме у місті його дитинства.

Родичів у Дениса там не залишилося, зате залишилися однокласники та друзі дитинства. Чоловік вирішив, що постарається побачитися з усіма, хто буде не проти.

Марія сама особисто збирала йому речі, гладила сорочки, віддала навіть улюблений відпарювач, щоб чоловік міг самостійно приводити речі в “пристойний” вигляд. Жінка не знала, що після відрядження її життя круто зміниться.

Спочатку чоловік дзвонив їй щодня. Розповідав, як улаштувався, як зустрів однокласника Дмитра, як вони домовилися посидіти у барі.

Потім почав дзвонити через день. Говорив, навалилося роботи. Приймає у офісі справи, перевіряє бухгалтерію.

Якось не дзвонив три дні. Марія занепокоїлася і набрала чоловікові сама. Денис відповів щось незрозуміле. Що зайнятий, що на роботі, пообіцяв передзвонити. Хоча час був близько дев’ятої вечора.

Марію це збентежило, але вона не надала значення. Можливо, чоловік справді запрацювався.

Денис не передзвонив ні наступного дня, ні за два дні. Марія знову набрала йому сама.

Чоловік довго вибачався, запевняв, що просто запрацювався. Вони цілком мило побалакали. Щоправда, Марії здавалося, що Денис постійно кудись поспішав.

Його дзвінки ставали все рідше. Марія дуже переживала, але істерик не влаштовувала. Мало що там. Приїде – тоді й поговоримо.

І ось Денис повернувся. Небалакучий, серйозний, а погляд винний.

Він довго колупався виделкою в салаті, мляво відповідав на запитання Марії.

– Денисе, що відбувається? – не витримала жінка.

Чоловік ще трохи пом’явся, а потім зізнався у всьому.

До бару, крім однокласника Дениса, з ними ходило ще кілька людей. Серед них була Люба – його однокласниця і перше кохання.

Вони багато спілкувалися, говорили про те, як склалося їхнє життя і зрозуміли, що обидва зробили помилку.

Марія слухала та не вірила. Вона знала про Любочку. Чоловік розповідав про цю дівчинку, як про дитяче захоплення. Подобалася вона йому у шостому класі. Смикав за кіски, іноді проводжав додому. Які почуття? Яку помилку?

Марія була в шаленстві. Вона й уявити не могла, що дівчинка з шостого класу відведе її чоловіка.

Денис зібрав речі та пішов з дому. Марія дуже переживала.

З того дня, як вона сиділа на підлозі біля батареї, минуло два роки. Денис і Марія розлучилися. Чоловік одружився з Любочкою (наскільки вона знала).

Вона не знала, чи був чоловік щасливий, чи через якийсь час, пожалкував про скоєне. Вона заблокувала його у соціальних мережах, у всіх додатках. Змінила роботу, місце проживання та номер телефону.

Якось одного разу в магазині косметики вона зустріла Наталю та Миколу. Микола був колегою Дениса, а Наталя – його дружиною. Усі троє зраділи зустрічі.

– Марія, як ти поживаєш? Розповідай! – Запитала Наталя.

– Ніби нічого, – усміхнулася жінка.

– Ти зникла зовсім, – зітхнув Микола.

– А я спеціально, – зізналася Марія. – Не хочу, щоб щось нагадувало про колишнє життя і про Дениса з його Любочкою!

– Якою Любочкою? – спитав Микола.

Це питання поставило Марію в безвихідь. Микола доволі близько спілкувався з Денисом, та й працювали вони разом. Не може чоловік не знати нової дружини колеги.

– Першим його коханням, – відповіла Марія. – Адже він від мене до неї пішов. Почуття в нього, бачите, повернулися!

– Дивно, – знизав плечима Микола. – Денис, начебто, один живе. І жодної Люби не було в нього. Я знав би.

Кілька днів після цієї розмови Марія не могла прийти до тями. Або колишній чоловік приховує нову дружину, або ніякої Люби немає.

Марія написала в соціальних мережах Миколі та запитала у нього адресу колишнього чоловіка. На вихідні жінка попрямувала туди.

Двері їй відчинив Денис.

– Марія? – здивувався він.

– Навіщо ти мені набрехав про Любу? – з порога спитала жінка.

Колишній чоловік опустив погляд.

– Я не брехав, – відповів він. – Любу я справді зустрів, але ми разом і місяця не змогли прожити. Я її зовсім не знаю! Розсварилися сильно. Я зрозумів, що помилився, але ти зникла і не хотіла розмовляти.

– А я і зараз не хочу! – промовила Марія. – Яким ти був, таким і лишився!

Жінка розвернулася і пішла геть. Слідом за нею долинали слова колишнього чоловіка, сенс яких вона не зрозуміла, та й розуміти і не хотіла.

Найбільше Марію в цій історії обурював факт, що після вчиненої зради Денис розглядав варіант повернутися до неї. І якщо б вона не обірвала всі зв’язки з минулим, то, можливо, дала б йому шанс.

Як добре, що все сталося саме так! Щаслива жінка сіла в таксі та поїхала додому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *