– І чому ж це ви розлучаєтеся? Признавайся Алла, – шипіла мати Івана. – Не зійшлися характерами, – Алла вигадала причину на ходу. А як же їй хотілося сказати правду! Що Катерина дзвонила щодня по відео, контролювала. І це ще квіточки! А на їхньому весіллі, коли вітала молодих, що сказала: – Яка я рада, за мого Ванечку. Міг би, звісно, вибрати когось і краще, але я все одно рада… А далі взагалі почалося немислиме

-Чому ви вирішили розлучитися?

Свекруха. Фактично вже колишня. Але питає таким тоном, начебто має на це право. І ось нічого відповісти. Тільки те, що Алла взагалі не збиралася їхати до батьків чоловіка. Це він умовив. Мовляв, без неї мама сваритиметься. Мати. Сваритися. На хлопчика, якому майже 30 років. Мда. Але Алла його пошкодувала.

-Не зійшлися характерами, – Алла сказала ту єдину фразу, яку змогла згадати. Хоча їй дуже хотілося сказати правду.

А яка правда?

Така, що Катерина Іванівна щодня дзвонила по відео, щоб перевірити, як у них вдома. Це в ті дні, коли не могла приїхати, ясна річ. А на на їхньому весіллі, коли вітала молодих, сказала приблизно таке:

-Рада, дуже рада, що Ванечка таки одружився. Він у мене дуже гарний хлопчик. Міг би, звичайно, вибрати когось і краще, без образ, Алла, але я все одно рада.

І чому Алла не пішла ще тоді?

Катерина прямо мріяла, щоб Алли не було. А Ванечка нічого не намагався відповісти мамі.

Навіть того дня, коли вони заїхали в гості, випадково проїжджаючи повз, а Катерина не пустила Аллу, Ванечка промовчав.

Тоді свекруха, заявила, що давно не бачила сина, тому вони мають поспілкуватися наодинці. І Алла, ридаючи, майже дві години просиділа на вулиці біля будинку.

Питання те саме. Чому не пішла?

Не пішла.

Зате йде зараз.

-Ти мені не розказуй тут, не розказуй. Характерами вони не зійшлися. Знаю я, що у кожному фільмі ця фраза. Скажи мені, розумниця наша, що у Ванечці тобі не сподобалося? Ні, звичайно, я була не в захваті від тебе. Але зараз, коли синок такий радий, я просто не можу дозволити тобі піти. Тому прямо зараз кажи, що не подобається. Подумаємо, чи треба тебе слухати чи ні.

Алла усміхалася у відповідь. Їй не потрібен дозвіл. Вона вже пішла. З’явилася тут тільки через прохання Вані, але якщо таке починається, то навіть розмовляти вона не стане. І причина розлучення очевидна. І ця причина зараз саме розмовляє. Свекруха.

-Я пішла, – сказала Алла.

-Я тобі забороняю, – відповіла Катерина Іванівна.

-Знаєте, – Алла зачекала секунду, – Мені абсолютно байдуже, що ви там забороняєте. Ви мені майже ніхто.

-Половину вартості від обручки віддавай, – крикнула Катерина.

-Що?

-Половину. Вартості. Від тієї обручки, що тобі перед весіллям купив Ванечка, – повторила Катерина.

Алла засміялася. Ну звичайно.

-А ви про обручку зараз почали говорити, бо іншого майна Ванечка так і не зміг купити? Добре. Забирайте повністю. Мені воно не потрібне.

На тому й розлучилися.

Цілий рік Алла намагалася зрозуміти, як взагалі вийшла заміж за Ванечку. Адже ще перед весіллям Катерина продемонструвала свій характер. Як Алла погодилася? Незрозуміло.

-А я заміж виходжу, – якось сказала Віка, з якою Алла навчалася в інституті.

-І хто ця щаслива людина?

-Тільки не ображайся…

Віка так дивно подивилася на Аллу.

-Не може бути, – Алла вже зрозуміла.

-Ванечка. Твій. Ну колишній.

-Ти в порядку? – запитала Алла, – Ти, начебто, знала, як ми розлучилися.

-Ну, я все розумію, що буває по-різному. Але в нас все по-іншому. І Ванечка такий добрий. І мама його так дбає про нас. Звичайно, іноді занадто дбає, але це не важливо. Вибач.

-Та мені що. Я тільки рада, що розлучилася з ним. Якщо ти хочеш, то будь ласка.

-До речі, ось і обручка.

Алла вже знала, що зараз побачить. Не було жодних сумнівів. Та сама каблучка, яку рік тому вона залишила свекрусі. Треба ж навіть на нову обручку витрачатися не стали.

-І напис:

“Разом назавжди».

Добре обручку лишили. Та хоч би напис стерли…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *