Віра часто приходила з роботи пізно. Чоловік бурчав, сумував без неї. Віра вирішила подзвонити Ганні, співробітниці чоловіка. – Ганнусю, привіт! У мене таке питання, трохи дивне, – сказала Віра у слухавку. – Скажи мені чесно, що ти знаєш про мого чоловіка? – Ой, Віро! Тобі, що хтось уже розповів?! У нас всі про це знають, але дуже не пліткують, сама розумієш. – Знають що? – Віра застигла з телефоном в руках

-Віра, привіт! Давно тебе не бачила. Як справи? – Марія випадково зустріла свою подругу біля магазину.

-Ох, Марійко… Справи так собі. Не знаю що мені й робити, – раптом відповіла Віра.

-Я тебе такою ще не бачила, ти так змінилася, – здивувалась Марія. – Ти заслабла, чи що?

-Та ні… Все через чоловіка…

-Так. Приходь увечері до мене, поговоримо, як в старі добрі часи. Хоч ми і стали менше спілкуватися, але подругами бути не перестали, так же ж? – сказала Марія.

-Все так. Мені й поговорити нема з ким, тема така делікатна…

-Ну добре, Віро! Розкажеш при зустрічі! До вечора!

І подруги розійшлися у своїх справах.

Увечері Віра купила торт, ігристе і пішла до подруги в гості. Розмова повинна бути довгою… Швидше за все.

Пів року тому…

-Володя, що з тобою відбувається? Ти якийсь чужий став. Вечорами їдеш кудись, зі мною майже не розмовляєш. Що трапилося? – допитувалася Віра у чоловіка.

-Не вигадуй, все нормально. Я ж мужик, маю гроші в сім’ю приносити, заробляти. Чи ти думаєш, що якщо у тебе зарплата хороша, мені працювати не треба? – різко сказав чоловік.

Гримнули вхідні двері… Пішов…

Віра нещодавно влаштувалася на хорошу посаду. Зарплата у неї була більш, ніж хороша. Чоловікові чомусь це не сподобалося. Він звик, що його зарплата була основною у сім’ї.

Перший чоловік Віри був “недолугим”, любив погульбанити. Віра з маленьким сином пішла від нього. Жила у батьків, а потім познайомилася з Володею.

Гарний, роботящий, свій будинок купили. Жили душа у душу…

Народити другу дитину не виходило, скільки не пробували. Віра вступила в інститут, здобула другу вищу освіту.

Син виріс, одружився, жив окремо. Віра поринула у роботу. Хороша зарплата була потужним стимулом для неї.

Вона часто їздила у відрядження, затримувалася допізна. Чоловік бурчав, нудьгував без неї. Але, що вдієш – робота є робота…

Якось Віра вирішила зателефонувати Ганні, співробітниці чоловіка.

Ганна була жінкою компанійською і все про всіх знала.

Віра вирішила зрозуміти, чому її чоловік постійно без настрою.

-Ганнусю, привіт! У мене таке питання трохи дивне… – сказала Віра у слухавку. – Скажи мені чесно, що ти знаєш про мого чоловіка?

-Ой, Віро! Тобі, що хтось уже розповів? У нас всі це знають, але дуже не пліткують, сама розумієш.

-Знають що? – Віра застигла з телефоном в руках.

-Ну, про Жанну… Він же з нею вже кілька місяців…

Віру так і сіла на стільчик. Жанна була багатодітною матір’ю без чоловіка.

І Володя з нею кілька місяців!

Оце так новини…

Віра мовчки поклала слухавку. І що тепер робити з цією інформацією?

Запитуючи Ганну про чоловіка, вона навіть подумати не могла про таке! Так, навмання запитала… Думала, може на роботі проблеми якісь, а він не хоче казати. А воно он як…

Наступного дня Віра з чоловіком сіли вечеряти і вона прямо запитала у нього:

-І давно ти з нею?!

Володя застиг, але явно зрозумів, про що мова.

-Відколи це ти вирішила, що стала великою начальницею?! – раптом сказав Володимир. – Гроші рікою, горда стала! Вдома тебе вічно немає, вся у справах. А про мене ти подумала? Як мені? Я забув, коли ти мене востаннє цілувала, або добре слово сказала! Віро, я мужик, мені тепло і ласка потрібні, а не гроші твої, зрозуміло?!

-А Жанна твоя сама доброта і ласка, так? Чим вона така хороша?

-Та вона радіє всьому, що я роблю! У неї п’ятеро дітей, продуктів вічно не вистачає, вона пакету молока від мене навіть радіє! І так, вона дуже тепло мене зустрічає завжди. На відміну від тебе!

Віра вискочила з кухні в кімнату і сіла на диван. Сльози застилали очі…

-Віра, ти сама у всьому винна, розумієш? Ти сама зробила так, щоб я пішов до неї. Я завжди тебе любив, ти знаєш, але терпіти таке ставлення до себе я не хочу. Я перестав почуватися мужиком, а з нею все по-іншому, – кричав Володимир з кухні.

Вірі було прикро таке слухати. Вона не хотіла втрачати чоловіка, треба було щось вирішувати.

-Віро, я зрозумію, якщо ти захочеш піти від мене, – зайшов він до неї в кімнату і став на порозі. – Але, якщо чесно, я хотів би повернути все, як було раніше. Давай почнемо все спочатку. Жанна мені потрібна була для самоствердження, не більше. Ніякого кохання в мене до неї немає, і в неї до мене теж…

-Володя, я подумаю. Винні у цій ситуації ми обоє. Але, мені дуже неприємно від твоєї зради, дуже… Я ж жодного разу тобі не зраджувала, була чесна з тобою…

-Пробач мені, кохана… Цього більше не повториться, обіцяю! – просто сказав Володимир.

Віра вирішила зберегти сім’ю, але їй давалося це важко.

Щоразу, дивлячись на чоловіка, вона уявляла його з Жанною. І одразу образа брала гору над нею. Замість посмішки чоловікові з’являлися сльози…

…Віра з Марією сиділи в неї на кухні.

-Ось така історія, Марійко… Не можу я тепер з ним спокійно жити, не знаю, як бути… – сказала Віра, закінчивши свою розповідь.

-Знаєш, у мене зʼявилася навіть думка зрадити йому, – продовжила Віра. – Може відпустить тоді образа і ми будемо квити. Як ти вважаєш?

-Ох, не була я в такій ситуації, але думаю, це не найкращий варіант, – сказала Марія. – Буде ще гірше. Навіть не знаю, як тобі бути. Чекати, напевно, час – найкращий лікар.

-Півроку минуло вже, я так переживаю… І йти від нього не хочу, люблю ще, і жити так теж тяжко. Не виходить пробачити його, і все… І як живуть інші жінки після цього?

Марія сумно подивилася на подругу. Що їй відповісти вона не знала.

А Віра вирішила, що, дійсно, треба почекати. І дійсно, з часом все по-тихеньку налагодилося.

Вона стала уважнішою до Володимира, він теж почав приділяти їй більше уваги. Сварок у них практично не було. А як і були то через дрібниці.

Може в душі Віра і не пробачила чоловіка, але він робив все, щоб це сталося. А вона відчувала, що він старається і вони спробували почати все з початку…