– Це що таке робиться? Тільки одружилися і вже на розлучення подають. – Мама Діми розповідала своїй подрузі. – Вона просто так пішла і подала заяву? – перепитувала всоте подруга. – Пішла та подала. Я не знаю як це можливо, – пояснювала жінка. Та все вона знає, звісно. Але Тамара не вважає, що її синок у чомусь винний. Це ж три місяці тому було

– Це що таке робиться? Тільки одружилися і вже на розлучення подають. Та як таке взагалі можливе? – Мама Діми розповідала своїй подрузі, яка, до речі, теж була присутня на весіллі.

Там взагалі всі були присутні, включаючи троюрідних тітоньок, яких Діма бачив раз у житті. Саме на весіллі й бачив.

Про наречену можна й не казати. Вона була, м’яко кажучи, вражена такою кількістю гостей. Адже свекруха не питала, коли всіх запрошувала. Лише список із прізвищами віддала перед тим, як молоді мали домовлятися щодо ресторану.

Дуже складно. І дуже дорого.

Аліна спробувала відмовити майбутнього чоловіка запрошувати стільки родичів, але якщо мама сказала “треба”, то, значить, треба. Відмовити не вдалося.

– Вона просто так пішла і подала заяву? – перепитувала всоте подруга.

– Пішла та подала. Я не знаю як це можливо. Ось сьогодні якраз розлучення. Вже розлучилися, мабуть.

Та все вона знає, звісно. Але Тамара не вважає, що її синок у чомусь винний. Це ж три місяці тому було. Навіщо згадувати?

– Треба дзвонити її батькам, – сказала подруга, – Я ось так вважаю. Нехай вони приїжджають і пояснюють своїй дочці. Що так не можна, що вони тепер сім’я, що треба вміти прощати.

Батьки Аліни, до речі, вже приїжджали. Тільки Дімі від цього краще точно не стало.

– Дзвонила, вони нічого не хочуть чути.

– Ну, і родина. Це ще добре, що відразу стало ясно, а не через десять років. Просто уяви, як би жив твій Діма.

Зізнатися, Тамару не так сильно хвилювали відносини Діми та Аліни. Точніше, вона переживала тільки про сина. А Аліна нехай терпить, аби у хлопчика все було добре.

Але навіть не зовсім у цьому річ.

Весілля вийшло дорогим. Багато гостей. Тамара не надто задумувалася перед весіллям, чи варто запрошувати всіх родичів та знайомих, а зараз підраховувала збитки.

Батьки нареченої, коли почався скандал, віддали гроші за своїх гостей, яких було зовсім мало. Діма сплатив захід. Батьки Аліни, коли вже стало зрозуміло, що Аліна та Діма розлучаться, повернули частину грошей. Принципово. А решту хто поверне?

Діма віддав усі свої заощадження. Більшу частину йому додала мама, яка думала, що потім син із невісткою все повернуть. Тепер син живе один і явно не потягне такі витрати. Тобто гроші не повернуться.

– Вони за своїх заплатили, а я вважаю, що все треба було ділити 50 на 50, – сказала вже колишня свекруха.

– Точно. Або хай повертають усю суму. Зрештою, це їхня дочка захотіла розлучитися. Нехай якось компенсують, – підтримала її подруга.

Тамара все думала, як повернути гроші.

Зателефонував син.

– Ну, як минуло? – Запитала Тамара.

– Погано. Все намагався її відмовити, – відповів Діма, – Один ось тепер.

– А гроші? Гроші? Вони ще щось повернуть?

– Аліна сказала, що за своїх гостей вони заплатили. А те, що ми вирішили покликати стільки родичів, уже є наша проблема, – відповів Діма.

– Невдячна, – Тамара розлютилася.

– Все в порядку.

– Звичайно, добре, синку. Приїдь додому.

Все Тамара знала. І про те, чому Аліна так чинила, звичайно, теж знала, як і її подруга. Адже Аліна тільки після весілля, буквально наступного дня, дізналася, куди і з ким їздив Діма три місяці тому, коли вони збиралися готуватися до весілля. Дізналася і відразу подала на розлучення. Правильно і зробила.

Але Тамарі це не поясниш. Вона не бачить проблеми у тому, що Діма так образив дружину. Точніше, яка тут дружина, коли питання стоїть про гроші? Це для Тамари головне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *