Ольга та Ігор відзначили свою річницю. Гості вже розійшлися. – Треба прибирати зі столу, – подумала Ольга. Робити нічого не хотілося, і жінка вдала, що погано себе почуває. – Відпочинь, я сам все зроблю, – сказав Ігор. Чоловік переробив всю роботу, приніс Олі чай, ліг на на ліжко біля дружини і задрімав. – Я повинна йому все розповісти, – думала Ольга дивлячись на чоловіка. Жінка вирішила розбудити чоловіка і сказати йому всю правду

Ольга, коли виходила заміж, кохання до майбутнього чоловіка не відчувала. Бачила: хлопець хороший, роботящий, не гулящий, душа будь-якої компанії. І головне – закоханий у Олю без пам’яті.

А Ольга з дитинства чула від мами, що для сімейного життя дуже добре, щоб люблячим був чоловік, а дружина завжди може пристосуватися до нього. І навіть покохати. З часом.

В юності Оля зауважувала, що практично не закохується. Ну жодного разу такого з нею не сталося. Хоча стосунки були. Коли вони закінчувалися, дівчина ніколи не переживала, розлучалася легко та без претензій. У жодному шанувальнику не бачила супутника життя.

Ігор справив на неї сильне враження, але не більше. Ігор це зрозумів і не квапив події. Сподівався, що Ольга врешті-решт покохає його. Вона і справді звикла до хлопця, навіть почала кликати “мій Ігорчик”.

І ось настав день, коли Ігор запропонував Ользі вийти за нього заміж.

Дівчина довго не думала та погодилася. Про те, що не відчуває до Ігора жодних почуттів, вона не переживала. Вирішила: поживу рік, два, три і залишу його заради справжнього кохання, яке обов’язково станеться. Хіба буває інакше?

Тоді Олі здавалося, що вона все правильно вигадала. Але, на жаль, жінка так і не зустріла того, хто б підкорив її серце. Так і прожила з Ігорем двадцять вісім років.

Чоловік любив її, душі у ній не чув. Ніколи ні в чому не відмовляв. Вона заохочувала це, приймала як належне. Сама – не любила. Просто грала роль доброї дружини. Ігор виявився порядною людиною, майже без недоліків. Це і дратувало Ольгу, іноді переконувало відчувати сором. Бували моменти, коли вона ладна була покинути чоловіка. Але в голову одразу лізли питання:

– Ти здатна відмовитися від достатку та звичного способу життя?

– Де гарантія, що ти не залишишся одна до кінця днів?

– Хто ще буде любити тебе так само, як Ігор?

– А діти, що скажуть діти?

Посидить Ольга, подумає та залишиться на своєму місці. Так і жила. Часом ставало противно від самої себе, але жінка проводила “відповідну душевну роботу” і невдоволення життям відступало. Зате совість буквально вигукувала “За що ти його так?”

І справді, стільки років прожили разом, як підійти і сказати: «я вдавала». Непристойно виходить.

Коли відзначали 28 років спільного життя, Ігор світився від щастя. Піднімав гарні тости, радів і дякував долі, що Ольга дісталася йому за дружину. Дружина слухала, а всередині все переверталося: ​​”Тож мені щасливчик знайшовся!”

Після свята нічого робити не хотілося. Ольга вдала, що погано себе почуває, лягла в ліжко, відклавши від себе прибирання, готування і прання.

Ігор мав вихідний. Він сам усе переробив, Ольгу нагодував, приніс у ліжко гарячий чай і зі словами: «Лежи, люба я все зроблю», тільки відпочину трошки, ліг на ліжко дружини десь у ногах.

Ольга дивилася на чоловіка, який солодко дрімав, і розмірковувала:

– Де набратися витримки? Як дожити з ним решту своїх днів?… Виходить: мало коли тебе люблять? Не вистачає одного кохання на двох.

Ноги затерпли, Ольга спробувала тихенько їх витягти з-під Ігора. Чоловік якось дивно посунувся.

– Ігоре, – Ольга зачепила чоловіка за плече, на мить застигла і раптом вигукнула не своїм голосом:

– Ні! Господи! Ні! Тільки не це…

Кидаючи жменьку землі, Ольга думала тільки про одне…

– Як мені тепер жити без тебе, коханий?