Оксана сиділа на краєчку ліжка, і дивилася, як чоловік ходив з кута в кут. – Максиме, що тепер з нами буде? – промовила Оксана. – Нічого, розлучимося! – сухо відповів Максим. – Так, напевно, так буде правильно! – схлипуючи сказала Оксана і почала збирати речі. – Максиме, я прошу тебе тільки про одне – не кажи моїй рідні, про те що сталося. Ти ж знаєш, що буде, коли вони дізнаються, – раптом сказала Оксана. Так, Максим це чудово знав, і вирішив зберегти все в секреті

Оксана сиділа на краєчку ліжка, періодично схлипувала і стежила за пересуваннями Максима по кімнаті. Він ходив з кута в кут, потім зайшов у ванну кімнату, вмився, постояв біля підвіконня, і знову почав ходити з кута в кут.

– Максиме, що тепер з нами буде? – промовила Оксана.

– Нічого, розлучимося! А розійтися нам треба негайно! Тому збирай речі та йди. Бачити тебе не можу.

Ще сьогодні з ранку так було все мило. Діти у тещі з тестем на вихідні, дружина солодко спить. Рано вранці зателефонував виконроб і запитав – чи не хоче Максим підробити в суботу – зробити кілька ходок на вантажівці до сусіднього міста, відвезти будматеріали. А що ж не заробити, зайвих грошей не буває.

Він підвівся, пояснив напівсонній дружині в чому справа, насипав у контейнер макарони з котлетами, поцілував Оксану і пішов. Через пів години вона подзвонила, запитала, коли на нього чекати, Максим сказав, що не раніше п’ятої вечора і побажав солодких снів – нехай досипає хоч до обіду. Під’їхали до складу в 9 ранку. Немає комірника з ключами, загуляв мабуть! Поки шукали дублікати ключів, і так їх і не знайшли – вже початок дванадцятої.

Загалом вирішили перенести на неділю, сенс вже до ночі працювати. Максим подався додому, Оксані вирішив не дзвонити, нехай відіспиться. Тільки варто було йому відчинити двері квартири, як у спальні він почув якусь метушню і біганину. Варто було відчинити двері, як він побачив злякану дружину на ліжку в короткому халаті і чоловіка, що скакав по підлозі, в спробах поспішно надягти штани.

І ось настала ця сама сцена: – Оксана на краєчку ліжка, Максим ходить з кута в кут.

– Так, напевно, так буде правильно! – Ще раз проскулила Оксана і почала збирати речі. – Максиме, я піду на всі умови, які ти скажеш, тільки прошу тебе – не кажи моїй рідні, що я тобі зрадила! Мама цього не переживе. Та й взагалі – це буде сором для моєї сім’ї. Ти ж знаєш!

Так, Максим це чудово знав – рідня думала, що вона взагалі дівчинка-дзвіночок, вся правильна, закінчила музичну школу і коледж мистецтв. Яка насправді Оксана – Максим розумів. Їх познайомила Наталка – спільна подруга, і Максим місяць не знав, що Оксана одружена і має дитину. Коли дізнався, то вже міцно був у неї закоханий.

Перший чоловік Оксани так і досі в невіданні, що протягом півроку дружина зраджувала йому, поки Оксана з ним не розлучилася. Формулювання розлучення було таке – Оксана втомилася від постійних гулянок колишнього чоловіка. Ця ж версія і для рідні була озвучена, Оксану всі підтримали, засуджуючи її першого чоловіка. Тільки потім, всім було сказано, що Оксана зовсім недавно познайомилася з Максимом, і він взяв її заміж. Про справжню причину розлучення з першим чоловіком ніхто навіть не здогадався.

Що ж, Максим сам винен, що взяв цю жінку заміж, її доньку прийняв як свою, і привів її на свою територію. Але він свято вірив, що Оксана йому ніколи не зрадить – вона ж так його любила! А потім у них народилася спільна дитина – Сергійко, йому зараз два роки. Все було чудово, але Оксана все зруйнувала. Вона пішла, а Максим зняв постільну білизну з подружнього ліжка і засунув її у сміттєвий пакет. Потім він зателефонував до Наталки і все їй розповів.

– Наталю, скажи чесно, ти знала все про Оксану? Адже вона з тобою ділиться всім.

Наталка щось бурчала в телефон, м’ялася, але все ж таки відповіла:

– Так. Вона мені місяць тому розповіла про якогось Степана, що у неї з ним роман, але я одразу попередила – якщо вона не порве стосунки з цим Степаном, то я тобі все розповім. Ну, зрозумій мене, я теж її подруга, не могла я тобі все сказати! То був такий худорлявий, кучерявий брюнет? Так, це той самий Степан.

Того ж вечора до Максима примчав старший брат Оксани – Олег. Він з порога почав сваритися.

– Ти, негідник, – вигукував Олег. – Ти навіщо моїй сестрі зрадив. Вона плаче, майже нічого не каже, але ж я бачу, в чому справа.

З цього дня Максимові полетіли дзвінки від численної рідні. Всі шкодували Оксану, і соромили Максима. Не залишився байдужим і тесть Максима, він зателефонував і промовив у слухавку:

– Завжди вважав тебе нормальним хлопцем, але ти виявився рідкісним негідником! Я тебе влаштував на таку гарну роботу, рекомендував тебе всім, хвалив, а ти таке моїй доньці влаштував? Як ти міг?

Максима, звичайно, з роботи не звільнили, але ставлення колег до нього різко змінилося, і не на краще. Але чаша терпіння переповнилася, коли теща відмовила Максимові, щоб зустрітися з Сергійком.

– Ні, це вже всі рамки переходить, – обурилася Наталка. – Тобі треба піти і все розповісти, що було насправді.

– Я теж думаю, що вже час перестати її шкодувати, у мене через це одні неприємності, – погодився Максим. – Думаю, якось поїду і все їм розповім. Правда, не знаю, як це зробити.

Але Максимові не довелося це робити – його випередила Наталка, вона приїхала і всій сім’ї Оксани розплющила очі.

– Я не можу більше чути таку несправедливість! – Почала вона. – Оксано, ну ти доросла людина, що ти боїшся всім відкритися! Максим не може сказати правду, бо дав дружині слово не соромити її, а я скажу все як є! Це не Максим зрадив, а Оксана додому коханця привела, поки чоловік на роботі був, але зненацька повернувся! Ну скажи, подруго, чи не так було?

Оксана розплакалася і втекла до своєї кімнати. Вона розлучилася з Максимом, а вся її рідня після довгих розбірок вибачилася перед Максимом. Зараз у нього добрі стосунки з колегами, він без проблем бачиться із сином, а Оксана… А що Оксана, вона зустрічається з якимсь новим кавалером, але заміж він її не кличе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *