Наталка радісно збирала речі і чекала на чоловіка, який мав забрати їх з сином з пологового будинку. – Привіт! Ну що, готові їхати додому? – запитав Ігор, як тільки зайшов у палату. – Звісно, я вже не дочекаюся, – усміхнулася дружина. – У мене для тебе хороша новина, – сказав Ігор, вручаючи дружині квіти. – Сподіваюся, вона полягає в тому, що ти почнеш раніше приходити з роботи і допомагати мені з сином? – перебувала у приємному передчутті Наталка. – Краще, – впевнено відповів чоловік. – Скоро сама все побачиш! Але Наталка навіть уявити не могла, який «сюрприз» чекає на неї вдома

Наталка радісно збирала речі і чекала на чоловіка, який мав забрати їх з сином з пологового будинку. Вона почувала себе цілком щасливою і дуже чекала на повернення додому. Дениса вони чекали довго і трепетно, до його народження встигли зробити гарний ремонт та облаштувати дитячу кімнату. Зараз Ігор із друзями мали їх забрати додому, і починалося нове щасливе життя.

– У мене для тебе хороша новина, – говорив Ігор, вручаючи дружині квіти.

– Сподіваюся, вона полягає в тому, що найближчим часом ти будеш раніше приходити з роботи і допомагати мені з сином? – перебувала у приємному передчутті Наталка.

– Краще, – впевнено відповів чоловік. – Моя мама до нас у гості приїхала і залишиться на місяць, щоби тобі допомагати.

– Що? Це зайве, я сама чудово з усім упораюся, – тут же пропав гарний настрій у молодої матері.

– Не станемо ми матір з порога відправляти назад додому за багато кілометрів, – міркував Ігор. – Та ти сама подумай, ти зараз ще слабка, малюку багато уваги та турботи буде потрібно, я постійно на роботі. А моя мати виростила мене і сестру, тож точно з усім упорається. До того ж, буде чудова можливість вам потоваришувати і порозумітися.

– Загалом треба було мене запитати заздалегідь, чи потрібна така допомога, – намагалася не розплакатися Наталка.

– Та годі тобі, – не бачив проблем Ігор. – Не будемо ж ми в такий радісний і щасливий день розбирання влаштовувати. Поки ми тут, мама нас у квартирі чекає, і стіл вже накрила.

Потім Наталку вітали друзі та колеги, що прибігли з роботи, а вона половину слів не чула, бо була занурена у свої думки. Вони концентрувалися на тому, що зараз треба їхати до квартири та побачити там свекруху. Для молодої матері це була реальна проблема, тому що стосунки з матір’ю чоловіка залишали бажати кращого. Після їхньої останньої зустрічі пройшов майже рік, і її влаштовувало дистанційне спілкування Ігора з матір’ю по телефону або відео зв’язку. У пориві радості після народження сина вона навіть сама планувала їй пару фото з виписки відправити. Тільки несподіваний приїзд у гості круто змінював плани та негативно позначався на атмосфері такого важливого дня.

– Ти не підходиш моєму сину, – сказала їй Віра в день знайомства вісім років тому.

– Ви ж мене зовсім не знаєте, ми любимо один одного, і з вами ми обов’язково потоваришуємо, – плескала віями Наталка.

– Це навряд, – кривилася жінка. – Ми з батьком розраховували, що Ігор після закінчення інституту до рідного міста повернеться, гарне місце роботи для нього підготували. А тепер він збирається через тебе у Києві залишатись.

– Але тут більше можливостей, тут у мене є куплена батьками квартира і з пошуками роботи проблем не буде, – виправдовувалася Наталка.

– Я свою думку сказала, – викарбувала жінка.

Спочатку Наталя справді переживала через таку реакцію майбутньої свекрухи. Заспокоювала себе тим, що вони живуть далеко, зустрічатимуться рідко і лише у свята. Весілля було у Києві, і потім батьки Ігора повернулися додому, тільки це не вирішувало проблеми. Батько весь час мовчав і особливого інтересу до сімейного життя сина не виявляв, мати примудрялася діставати навіть телефоном. Вона часто на життя скаржилася та просила сина приїхати для допомоги з ремонтом.

– Але ми нещодавно одружилися, планували разом першу відпустку провести, а тепер ти на цілий місяць збираєшся їхати до батьків, – сумувала Наталка.

– Та не молоді вони вже, допомогти з ремонтом на дачі справді потрібно, – виправдовувався Ігор.

– Давай хоч би разом поїдемо, – пропонувала вона. – Гаразд уже, море наступного року заплануємо, а зараз відпочинемо з твоїми родичами.

– Не треба, я сам, – ховав погляд Ігор. – Батьки просили, щоб ти не приїжджала.

Наталка переживала через таке ставлення родичів, але вдіяти нічого не могла. Чоловік повернувся додому за три тижні якийсь замучений і невдоволений. На розпитування не хотів відповідати, здавався схвильованим і просив не чіпати тему поїздки. Одразу до роботи приступив, але там щось сталося. За тиждень Наталя набралася рішучості і сама свекрусі зателефонувала.

– Якщо Ігор хоче, нехай сам тобі все розкаже, а ні, значить, це не твоя справа, – відповіла вона.

Лише через два роки Наталка дізналася, що в ту поїздку свекруха намагалася його звести з місцевою дівчиною. Вона розраховувала, що син дружину покине і до рідного міста повернеться. Тільки він запереживав, коли план зрозумів і повернувся раніше запланованого терміну, а ремонт вони вже самі доробляли.

– Ти зрозумій, ви майже чотири роки разом живете, а дітей немає, – висловлювала синові Віра. – Ми онуків хочемо. Поки не пізно знайди нормальну жінку, яка народить дітей, і живіть щасливо.

Чим частіше мати Ігору на вуха присідала, тим сильніше він переживав і з дружиною сварився. Наталя теж переживала, що дітей не мають. На оглядах все було добре, але щось складалося. Якось Віра сама зателефонувала невістці і попросила дати Ігорові спокій.

– Ти не можеш зробити мого сина щасливим, не марнуй його і свій час, – говорила вона. – Тобі вже тридцять, дітей немає, кар’єри немає, і сидиш у нього на шиї.

Потім Ігор заспокоював дружину, просив не звертати уваги на слова матері і запевняв, що в них обов’язково все буде добре. Так минуло ще кілька років, а змін на краще не було видно. Вперше до родичів Наталка поїхала, коли не стало батька чоловіка.

– Через тебе Василь онуків не дочекався, – висловлювала потім Віра невістці. – Дочка ніяк своє життя не влаштує, син так влаштував, що краще б при нас був.

– Але моєї провини ні в чому немає, – виправдовувалася Наталка.

– Ти нахабна, тому так і думаєш, – відповіла свекруха. – А може, мій Василь ще пожив би, тільки не шкодував себе, багато працював і все здоров’я зіпсував. А був би син поряд, разом би всім займалися.

Не стала тоді Наталка чоловікові про цю розмову зі свекрухою розповідати. Ледве дочекалася від’їзду і дала собі слово більше ніколи не переступати поріг цього будинку і свекруху до себе не пускати. Вона взагалі намагалася про неї не думати і до останнього забороняла чоловікові повідомляти своїй рідні новину про швидке народження малюка. І ось тепер Наталка їхала у власну квартиру, в якій господарювала свекруха і не знала, як реагувати на її появу.

– Онук незрозуміло на кого схожий, – розглядала Віра сплячого малюка.

– На новонароджену дитину він схожий, – намагалася здаватися спокійною Наталя.

– Я дивлюся, ти впевнена в собі стала, – напирала свекруха. – Могла б і подякувати за надану допомогу. Подивися: стіл накритий, квартира прибрана.

– Я вас про це не просила і сама чудово могла б упоратися, – одразу вирішила позначити свою позицію Наталя.

– Може так, а може й ні, – Віра вела якусь незрозумілу гру. – Чи ти хочеш виставити бабусю твого сина надвір чи відправити додому за багато кілометрів?

– Ви можете побути у нас кілька днів, а потім повертайтеся додому, – відповіла Наталка.

– Не переживаєш, що Ігорю розповім, як ти ставишся до його матері? – Запитала Віра.

– Ну, ви ж не переживали, коли звинувачували мене у всіх гріхах, от і я не переживаю, – трималася Наталка. – Я не заперечую вашу спорідненість з Денисом, але він ще дуже маленький і йому потрібна лише мама. Я сама чудово з усім впораюся.

Однак Віра не збиралася додому і через тиждень. Вона повчала і дорікала невістку. Наталка остаточно не витримала, і вона в ультимативній формі нагадала свекрусі, що їй час додому. Ігор не був посвячений у всі деталі чергової сварки, але розумів, що нічого хорошого з цього не вийде і став на бік дружини.

– Значить, рідну матір виставляєш через капризи цієї дівчини? – образилася Віра.

– Це не дівчина, а моя сім’я, і ​​якщо ти за стільки років так і не прийняла цього факту, давай спілкуватися на відстані, – стомлено говорив Ігор.

– Але у вас росте мій онук, – обурювалася Віра.

– Або ти приймаєш нас як сім’ю всіх разом, або спілкування на відстані, – рішуче сказав Ігор.

Віра поїхала, але не здалася. Вона була впевнена, що невістка негативно впливає на її сина, а потім і онука навчить такому ж ставленню до родичів. Вона мала щось придумати, щоб перебратися у Київ до сина і перебувати поруч. Завжди вважала Наталю просто неприємною особою, яку можна зламати. Але це виявилося помилкою, за сина та чоловіка вона була готова боротися до останнього. Але це не робило невістку в очах свекрухи привабливішою. Віра звикла командувати у своїй сім’ї та не втрачала надію пробратися до родини сина.