Надія дивилася на чоловіка і не вірила своїм очам. Зазвичай Ілля був урівноваженою і спокійною людиною. А цей чоловік з червоним обличчям, був далекий від того Іллі, за якого вона вийшла заміж. – Я, і так, винен перед своєю дитиною, а ти ще більше погіршуєш ситуацію! – вигукував чоловік. – І в чому, цікаво, моя вина? – здивувалася жінка. – Я зараз тобі все поясню

Надія дивилася на чоловіка і не вірила своїм очам. Зазвичай Ілля був урівноваженою і спокійною людиною. А цей чоловік з червоним від гніву обличчям, який голосно кричав на неї, був далекий від того Іллі, за якого вона вийшла заміж півроку тому.

Як для Надії, так і для Іллі це був другий шлюб. І, як думала жінка, останній.

– Я, і так, винен перед своєю дитиною, а ти ще більше погіршуєш ситуацію! – кричав чоловік.

– І в чому, цікаво, моя вина? – здивувалася жінка. – Я всього лише поцікавилася, звідки ти будеш брати гроші на покупку квартири для своєї дочки. От і все.

Надія працювала економістом на фірмі, тому її зарплата була відносно висока для їх провінційного містечка. Чого не можна було сказати про її чоловіка. Ілля працював тренером секції з баскетболу в спортивній школі. Годин у нього було мало, тому зарплата була відповідною.

– У моєї доньки немає ні крутого ноутбука, ні навороченного телефону, як у твоєї, – продовжував висловлювати невдоволення Ілля.

– Повторюся: у чому моя вина? – підняла брову Надія. – склаладіться зі своєю колишньою дружиною і купите те, що хоче ваша Віра.

– А ти запитала, на які бабки я це повинен зробити? – сердито буркнув чоловік.

– Ти прекрасно знаєш, що я заради цих покупок знайшла підробіток, – усміхнулася жінка.

– Ти знущаєшся? – заверещав Ілля. – Я на цій роботі втомлююся, а ти пропонуєш мені знайти другу?

– Я тобі нічого не пропоную, а говорю, як вчинила я.

– Звичайно, ти ж у нас хороша мати, а я поганий батько! – образився чоловік.

– Не перекручуй, я зовсім не це хотіла сказати.

– Звичайно, твоїй донечці – все, а моїй …

– Ілля, ти прекрасно знаєш, що Насті ці покупки були потрібні не для розваг, а для навчання. Вона бере участь в одному великому конкурсі, в якому потрібна швидкодіюча техніка. Крім цього, Настя завжди повинна бути на зв’язку, і при цьому мати швидкий інтернет.

– Звичайно, твоя дочка – вундеркінд, а моя – звичайна посередність, – надув губи Ілля.

– Ти зараз мене звинувачуєш в тому, що Вірі нічого не треба, крім як лежати в ліжку і зависати в своєму смартфоні? – здивувалася Надія. – А у Насті є чітка мета, заради якої вона працює. До речі, ти сказав, що винен перед своєю дочкою. Я хотіла б дізнатися, в чому твоя вина?

– Як у чому? – Ілля подивився на свою дружину. – У тому, що я тепер виховую твою доньку.

– Ілля, ти в своєму розумі? – обурилася Надія. – Ви з Настею якщо за весь день парою слів перекинетесь, то це добре. Так про яке виховання йдеться?

– Надя, не перебільшує. Я все сказав! Ми повинні купити Вірі квартиру.

– Не ми, а ти, – твердим тоном поправила Надія свого чоловіка. – Я твоїй дитині нічого не винна.

– Знаєш, моя мама була права, коли сказала, що ти меркантильна.

– І в чому це проявляється? – здивувалася Надія. – Якщо я не помиляюся, то ти живеш в моїй квартирі на мої гроші, тому що твоя зарплата йде на aлiмeнтu і твої забаганки.

– Ну так … – розгубився Ілля.

– Так ось, мій дорогий, раз ти вирішив купити своїй дочці щось серйозне, терміново шукай другу роботу. Ти мене зрозумів?

– Так …

– І ще одне. З сьогоднішнього дня ти половину зарплати віддаєш мені.

– Навіщо?

– А тому що комуналка і продукти подорожчали. А якщо тобі щось не подобається, двері моєї квартири відкриті, і я нікого не тримаю. Все зрозуміло?

– Зрозуміло, – кивнув головою Ілля. Він був не радий, що послухав свою маму і почав цю розмову. Його умови проживання значно погіршилися.

В цей час Надія переможно посміхнулася. Вона прийняла Іллю в свою сім’ю з розпростертими обіймами. Адже незважаючи на маленьку зарплату, у чоловіка була маса переваг. По-перше, він не гуляв, як її перший чоловік. По-друге, у Іллі були «золоті руки», і він лагодив все, що ламалося в будинку Надії, починаючи від розеток і закінчуючи побутовою технікою. А по-третє, Ілля був спокійним і врівноваженим чоловіком.

А з приводу сьогоднішнього скандалу Надія знала, звідки вітер дме. Це її улюблена свекруха наспівала, яка з першого погляду не взлюбила жінку і її дочку.

Ну нічого, буде і на вулиці Надії свято. Обов’язково буде. Адже жінка так цієї справи не залишить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *