Марія, кохана, в чому справа? – Ілля сів на диван і обійняв дівчину. Марія смикнула плечем, все також не дивлячись на нього. Ілля важко зітхнув. Вони були одружені вже два роки, і все було добре. Що ж відбувається зараз? Чому Марія мовчить? – Кохана, – знову спробував він, але вона не поворухнулася

– Марія, кохана, в чому справа? – Ілля сів на диван і обійняв дівчину. Марія смикнула плечем, все також не дивлячись на нього.

Ілля важко зітхнув. Вони були одружені вже два роки, а до цього зустрічалися ще пару років. Марія завжди була тихою і спокійною дівчиною, але лише Ілля знав, що всередині вона далеко не така. І саме ця внутрішня сила так привабила його.

З Марією їх познайомила Світлана – подруга дівчини – на одній з її вечірок на дачі. Світлана літала яскравою пташкою, посміхалася, фліртувала і просто веселилася. Марія ж тихо сиділа біля багаття. Ілля до сих пір пам’ятає, як відблиски вогню стрибали по її обличчю, перетворюючи просту, на перший погляд, дівчину в загадкову незнайомку. Вони весь вечір провели разом. Пізніше, вже засинаючи у себе вдома, Ілля зрозумів, що з цією дівчиною він готовий йти по життю і жодного разу за весь час в цьому не засумнівався.

Що ж відбувається зараз? Чому Марія мовчить?

– Кохана, – знову спробував він, але вона не поворухнулася.

– Я тоді піду в майстерню, – Ілля встав, на порозі він ще раз обернувся, але Марія сиділа все також.

Він сидів в гаражі, перепаював мікросхему, як почув, що до будинку під’їхала машина. Він виглянув у вікно: хвіртка відкрилася, приїхала Світлана. Ілля скривився. Занадто багато останнім часом в їх житті стало цієї подруги. Бувало, вона проводила всі вихідні у них, нахвалюючи свіже повітря передмістя. Ось і зараз Світлана, не помічаючи, що топче квіти, пішла напролом до альтанки, де вже сиділа Марія.

Іллю охопило роздратування. Значить з ним дружина не хоче розмовляти, а з Світланою залюбки!

Він вже засинав, коли почув, що Марія зайшла в кімнату.

– Марія, – Ілля зважився. – Тобі не здається, що Світлана занадто багато часу проводить у нас?

Він ще не почув відповідь, але вже відчув, як дружина обросла голками.

– Що? Тепер тобі і мої подруги не подобаються? – роздратовано відповіла Марія.

Ілля вже пошкодував про сказане.

– Ні, просто ми давно не проводили вечір разом … – не встиг він договорити, як Марія зникла у ванній.

На наступний день Ілля вирішив добитися правди. Раз Марія не хоче з ним розмовляти, значить він поговорить зі Світланою.

Світлану він зловив в кафе, в якому та завжди любила посидіти.

– О, Іллюша! Привіт! – радісно підскочила Світлана і міцно обняла чоловіка.

– Привіт! – спокійно відповів він. – Світлано, я хотів з тобою поговорити …

– Щось сталося? – здивовано запитала Світлана.

– Що відбувається з Марією? Вона віддалилася від мене. Може я її чимось образив? Скажи прямо, не крийся, вона ж твоя подруга!

Світлана стиснула губи.

– Добре! – ніби приймаючи рішення, почала вона. – Вона мені нічого прямо не говорила, але з натяків я зрозуміла, що у них на роботі з’явився новий співробітник … – Світлана замовкла, даючи можливість все інше додумати.

Ілля відчув, як серце стислося.

– Ясно, – відповів він.

– І що? Це все? – здивувалася вона.

– А що ти хотіла почути? Якщо Марія полюбила іншого, значить скоро мені це скаже. Вона не буде обманювати … – Ілля, не попрощавшись, вийшов з кафе.

Кілька днів він крутив цю інформацію в голові. Він не міг повірити в те, що Марія може так підступно обманювати. Ну, не така вона людина!

Вечір він знову проводив в майстерні, адже знову приїхала Світлана. Тут щось ворухнулося в душі, якась здогадка. Ілля тихо вийшов і обережно підійшов з іншого боку до альтанки, де сиділи дівчата.

– Марія, перестань! – пролунав роздратований голос Світлани. – Ти повинна поважати себе! Не опускайся до з’ясування відносин!

– Світлано, я так не можу! Нехай він краще мені все сам скаже в обличчя, ніж я буду себе томити здогадками!

– Ох, не хотіла я тобі говорити …

– Про що? – тихим голосом запитала Марія.

– Пару днів назад Ілля прийшов до мене в кафе пообідати … Ми мило розмовляли, поки він не став … – Світлана замовкла.

Раптом Ілля почув схлипування.

– Значить, він і до тебе почав приставати ?! Значить у нього справді є хто на стороні ?! Але цього не може бути! – Марія заплакала.

Ілля не витримав і вийшов на світло.

– Ти думаєш, що я тобі зраджую? – тихо запитав він Марію. – З чого ти це взяла? Вдень я на роботі, а вечорами вдома!

– Світлана бачила тебе з іншою! – вигукнула Марія.

– Так? – посміхнувся Ілля. – А ще вона тобі сказала, що я до неї чіплявся, хоча якраз питав, що з тобою відбувається. Я тоді розмовляв з нею хвилин 15!

– Але навіщо їй обманювати?

Вони удвох подивилися на Світлану, дівчина була бліда.

– Світлано! Це правда?

– Кажи! – повторив Ілля. – Розкажи, як я до тебе “чіплявся”?

– Я … – Світлана знову замовкла, але тут раптово її обличчя спотворилося люттю. – Набридли! Заспівали! Одна канючить: “Він мене не любить!”, Інший “Що з нею відбувається?”. Два чоботи пара!

Світлана підскочила і схопила Марію за руку.

– Все завжди тобі дістається! Що він в тобі знайшов? Чому ж я до сих пір одна! – мабуть Світлана занадто довго мовчала, всі претензії лилися рікою. – І будинок свій у тебе є! І чоловік є! Не вистачає, тільки, дітей!

– Пішла геть! – тихо прогарчав Ілля Світлані. – І щоб більше я тебе не бачив в своєму будинку!

Світлана завмерла, потім схопила сумку і вискочила з альтанки. Через хвилину тільки пил від машини клубилася за парканом.

– Кохана … – тихо покликав він і розкрив обійми, Марія притулилася до чоловіка. Коли вона трохи заспокоїлася, Ілля чесно розповів про ту зустріч. Марія ж розповіла, що в останні місяці Світлана натяками давала зрозуміти, що Ілля їй зраджує, ось вона і не витримала, почала його цуратися …

Вони сиділи на гойдалки і розмовляли.

– Сонечко, ти пам’ятаєш, про що ми з тобою домовлялися, коли тільки почали зустрічатися?

– Пам’ятаю …

– Ось-ось, – м’яко покартав її Ілля. – Розмовляти! Краще прийди і прямо запитай, але не додумувати …

У вечірній тиші лише гойдалки тихо поскрипували …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *