Ігор вже збирався додому, коли надійшов черговий виклик. – Мені, терміново, потрібен сантехнік, – сказав чоловік. Ігор заспокоїв його і пообіцяв, що за півгодини приїде. Чоловік взяв інструменти, і в домовлений час був на місці. Двері відкрив молодий хлопець і провів Ігоря у ванну, де була велика калюжа. – Нічого, зараз виправимо все, – сказав Ігор. – Любий, хто це там прийшов? – в коридор вийшла якась жінка. Ігор підняв очі і застиг – то була його дружина

У Ігора була важка зміна: багато викликів і взагалі, дуже втомився. Але він не забув про те, що сьогодні у них із дружиною річниця. І тому відпросився з роботи на годину раніше.

Хотів зробити сюрприз, але коли тихенько відчинив вхідні двері, то почув, як дружина розмовляє з кимось по телефону: – Добре, милий, потім зустрінемося, скоро чоловік з роботи прийде, мені його треба погодувати.

Ігор застиг, але вирішив не видавати себе і показово відкрив двері.

– Люба, я прийшов, як смачно пахне, – вигукнув він.

Марина, його дружина, нічого не запідозрила і мило заговорила.

– А якраз поставила вечерю на стіл. Думала, ще може, ігристе якесь купити, але ж ти не попереджав

– От і правильно, що не купила, мені і чай підійде, – у відповідь Ігор махнув рукою – Краще розкажи, як твій день минув, адже ти сьогодні відпочивала?

– Та все як завжди – дружина трохи зам’ялася. – Приходила подруга, ми з нею побалакали, потім мама приїжджала. До речі, вона запрошувала нас цими вихідними на дачу, що скажеш?

Ігор задумався, у нього досі в голові звучали слова дружини: «Добре милий, потім зустрінемося».

Він уважно подивився на Марину

– Поки не знаю, все залежить від начальства – відповів Ігор. – У мене ж сама знаєш, що графік ненормований. Але якщо вийде, то я обов’язково складу тобі компанію.

Якщо чесно, то він збрехав: у нього на вихідні не передбачалася робота.

Просто йому треба було зрозуміти, що дружина затіяла і з ким вона розмовляла по телефону.

Крім того, чоловік здогадався, що жодного запрошення на дачу не було.

У такий спосіб дружина хотіла перевірити, які у нього плани та як їй розпланувати свій відпочинок.

Однозначно, що саме у вихідні Марина збиралася зустрітися з коханцем.

Ігор так думав, бо слово «милий» вона нікому, крім нього, ніколи не говорила. Повечерявши, він вирушив до спальні, пославшись на те, що сильно втомився.

Марина не стала суперечити і залишилася на кухні мити посуд. Вже в спальні він чув, як дружина набирає на телефоні комусь повідомлення.

Наступного дня Ігор після роботи не поїхав одразу додому, а вирішив заглянути до свого батька. Той вже п’ять років, як розлучився з його матір’ю і, побачивши сина, був приємно здивований.

– Ти чого приїхав, щось сталося? Тільки не кажи, що Людмила скучила і хоче мене бачити?

– Та ні, мама не буде мене за цим до тебе відправляти, – Ігор присів на стілець – Якщо вже з’явиться в неї бажання з тобою побачитися, то вона сама прийде. Мене цікавить твоя думка: як би ти відреагував, якби дізнався, що дружина тобі зраджує? І при цьому, за руку не ловив, а тільки маєш поверхневу інформацію

– Ти хочеш сказати, що у вас із Мариною проблеми? – Борис Петрович насторожився.

Ігор зрозумів, що батько здогадався і вирішив відкритись.

– Розумієш, я багато працюю, щодня виклики, елементарно часу не вистачає на жінку. Ми досі не маємо дітей, хоча разом живемо вже 4 роки. Як ти думаєш, може їй набридло, що чоловік постійно затримується з роботи, і вона пішла на сторону?

Батько почухав потилицю і промовив.

– Ну, я б так не поспішав із висновками. Тим більше, що ти сам кажеш, інформація поверхова – Ти маєш рацію.

Ігор кивнув у відповідь: – Я не можу стверджувати, що Марина мені зраджує. Але вчора, коли прийшов з роботи, то випадково почув її телефонну розмову. Вона когось називала милим, а потім ще й про мене згадала. І ще, Марина забула про нашу річницю, чому я вкрай здивований. Якщо все це зібрати разом, тату, то виходить, що дружина від мене щось ховає.

Борис Петрович знову почухав потилицю і спитав

– А крім цих фактів у тебе є інші підозри?

Син відповів, що дружина пропонувала з’їздити на дачу до її мами. Але він чудово знав, що теща ніколи так не робила. Принаймні зятя вона точно не хотіла там бачити. І тут, раптом, вирішила запросити.

– І мені здається, тату, що Марина для відводу очей сказала про дачу. Так і є, що в неї на ці вихідні намічено зустріч із коханцем.

Борис Петрович підсів ближче

– Тоді тобі треба за нею простежити, – вимовив мало не пошепки батько. – Розумію, що це некрасиво але інакше ти просто не дізнаєшся, правди.

До вихідних залишалося ще два дні, і Ігор вирішив, що почекає, доки дружина сама себе проявить. Але Марина, нічого підозрілого не робила.

Навпаки, вона поводилася так, ніби дуже, дуже любить свого чоловіка. Якоїсь миті він навіть засумнівався в тому, що дружина йому зраджує.

Хто його знає, раптом не коханцю вона казала «милий», може, це просто знайомий? Але, як би там не було, а до жінки подібним чином не звертаються. З чого випливає, що Марина спілкувалася телефоном із чоловіком.

Багато чого було незрозуміло і в першу чергу, чому Марина від нього має секрети? Якщо немає коханця, значить, і хвилюватися нема про що, а з іншого боку, факти вперта річ і зміни в характері дружини важко приховувати.

Та й Марина не намагається цього робити, навіть навмисне лестила йому, щоб він не переживав. Більше, по суті, він ні з ким не міг порадитись.

Щодо батька, то якщо Борис Петрович щось дізнався від сина, то він мовчатиме.

З мамою такий номер не пройде: вона хоч і лояльно ставиться до нього, але й Марину поважає. І її важко буде переконати в тому, що невістка раптом почала ходити на сторону.

Ігор вирішив почекати до вихідних, у нього не повинно бути змін, принаймні начальник нічого про це не говорив.

У п’ятницю він прийшов раніше, але дружини вдома не було. Тоді Ігор подзвонив їй на телефон, і Марина повідомила, що незабаром прийде.

Через півгодини вхідні двері відчинилися

– Любий, я вдома, ти, напевно, скучив!? – почувся голос дружини

Ігор тим часом сидів на кухні і пив чай

– Я тут, чекаю, коли мене нагодують

Незадовго до приходу Марини він встиг перевірити її тумбочку та речі. Однак нічого сумнівного не знайшов. До її телефону він не мав доступу. Та й перевірити його, він не міг.

Марина пройшла на кухню та поставила пакет на стіл

– Ось, вирішила виправити помилку, адже зовсім забула про нашу річницю

Цього вечора вони добре посиділи, а потім продовжили. Ігор був збентежений змінами у дружині: раніше таке вона собі рідко дозволяла.

Але йому це сподобалося, і він зовсім забув про те, що підозрював її у зраді. Вранці йому зателефонував начальник і попросив вийти на зміну.

Марина сумно на нього подивилася і промовила

– Ну, от так і знала, що на дачу до мами мені доведеться їхати одній. Гаразд, нічого не вдієш, але я привезу звідти твої улюблені яблука.

Після цього дружина поцілувала його та проводила на роботу. Вже в дорозі він згадав свої плани, але не наважився повертатися. Ближче до обіду зателефонував батько.

– Привіт, синку, як твої справи, стежиш?

– Ні, тату, я не зміг так низько опуститися. Марина вчора приготувала романтичну вечерю та попросила вибачення за те, що забула про нашу річницю. Думаю, що дарма підозрював її. І накрутив багато зайвого, і ти добрий, порадив за нею стежити.

У синовому голосі була образа, але Борис Петрович знайшов, що відповісти.

– Ти сам попросив поради і я чесно зізнався тобі, що за дружиною потрібне око та око. Не подумай, що в мене щодо Марини якісь погані думки. Я поважаю твою дружину, але якщо сказав, що ти маєш бути обережним, то так воно і є, причому без сумнівів

Знову Ігор опинився перед дилемою: повірити батькові і все ж простежити за дружиною або спустити все.

І Ігор задумався над тим, як зараз Марина проводить час. Він зателефонував їй на телефон.

– Привіт, люба, я щось скучив, захотів твій голос почути

Як не дивно, але дружина відповіла спокійним тоном.

– Все нормально, я теж не очікувала, що тебе викличуть на роботу. До речі, мама передумала щодо дачі, тож ти нічого не втратив

І тут Ігор остаточно заспокоївся: підозри щодо дачі не справдилися. Він сказав, що намагатиметься раніше прийти з роботи і відключив телефон.

Схоже, що тато помилився, і Марина йому не зраджує. Саме ці думки зараз роїлися у його голові. Окрилений тим, що все так вирішилося, Ігор повністю поринув у роботу.

Він більше не думав про зраду, а тільки рахував годинник до закінчення зміни. Але саме після обіду пішли дзвінки.

Виклики йшли один за одним, і Ігор ледве встигав їх виконувати. Тоді начальник відправив до нього помічника, і стало трохи легше.

Ігор навіть примудрився з півгодини подрімати. Напарник взяв пару виклик і не став його турбувати. У Ігора було приємно на душі, адже він помилявся щодо дружини, а це означало, що вона йому вірна.

Він навіть збирався довести батькові, як у нього в сім’ї все гаразд. Але попередження Бориса Петровича виявилися не марними.

Після того як помічник виконав свої заявки, на телефон знову зателефонували.

– Я не знаю що робити. У мене забилася  каналізація. Приїжджайте, – повідомив якийсь чоловік.

Ігор заспокоїв його і пообіцяв, що за півгодини буде на місці і все усуне. Зібравши в сумку інструменти, він подався за адресою.

Від самої контори Ігор ішов пішки, вирішив трохи розвіятися. Не став користуватися маршруткою, тим більше, що клієнт проживав поряд з його будинком.

Чоловік піднявся на третій поверх і подзвонив до квартири.

Майже дві хвилини ніхто не підходив, хоч були чутні голоси. Тоді Ігор подзвонив ще раз і тільки після цього всередині зашурхали тапочками і двері відчинилися.

На порозі стояв молодий хлопець.

– О, як ви швидко, а я думав, що доведеться до вечора чекати. Проходьте, у ванній таке робиться…, – сказав хлопець.

Ігор заглянув туди і побачив на підлозі величезну калюжу.

– Нічого, зараз виправимо, – сказав Ігор.

– Любий, хто це там прийшов? – З кімнати долинув знайомий голос – Іди до мене, я скучила

Ігорові стало не по собі: він знову чує це слово, причому, з вуст дружини. Голос Марини ні з чим неможливо сплутати.

Щоб переконатись у своїх підозрах, він попросив господаря квартири запросити його подругу.

– Нехай вона покаже, що робила, можливо, я швидше зрозумію причину поломки.

Хлопець пішов, чути було, як він щось там шепотів. Зрештою, подруга погодилася.

– Гаразд, якщо ти нічого не розумієш, то я все поясню

Вийшовши на кухню, вона застигла, навпочіпки біля ванної сидів Ігор.

– За що ж мені це? – Марина сповзла по стінці та заплакала

Господар квартири теж був здивований.

– Що тут відбувається, мені хтось пояснить?

ігор підвівся і, повернувшись до нього обличчям, промовив.

– Якщо ти ще не був одружений, то вважай, що тепер твоя мрія збулася.

Після цього він зібрав інструменти та вийшов із квартири. І тільки біля під’їзду Ігор прийшов до тями і зрозумів, що не поговорив з Мариною.

А потім махнув рукою і прямо, вголос промови:.

– Ну і що, не велика біда!

Соромно було дзвонити батькові та визнавати його правоту, але Ігор це зробив

– Тату, я приношу свої щирі вибачення. Ти справді правильно казав, що дружина мені зраджує.

Борис Петрович глибоко зітхнув і відповів:

– Синку, у мене за плечима великий життєвий досвід. Я за версту відчуваю брехню та зраду. Ти ще раз переконався в тому, що твій батько ніколи не кидає слів на вітер

Ігор подав на розлучення, а невдовзі Марина забрала свої речі та переїхала до батьків.

Квартира належала йому, тому ділити нічого не довелося. А ще через тиждень коханець її покинув і тепер вона плаче через те, що зрадила свого чоловіка.