Галина помітила, що її чоловік Вадим змінився. Ретельніше дивиться на себе в дзеркало, обирає, що йому одягнути. А ще часто надсилає Галині смс: – Галю, вечеряй без мене, затримуюся. Вадим працював у компанії чоловіка подруги Галі – Ніни. І жінка попросила її з’ясувати, чому Вадим постійно затримується. Ніна подзвонила пізно, і заявила: – Ну що, твої підозри не марні. Галина застигла, від почутого

Проживши з чоловіком у шлюбі чотирнадцять років, Галина останнім часом помітила, Вадим змінився. Ретельніше оглядає себе в дзеркало вранці, завжди надягає свіжі сорочки, до краваток став ставитися з цікавістю. Раніше одна краватка могла носитися майже з усіма сорочками, а зараз радиться з дружиною:

– Галю, як ти думаєш, ця краватка підходить до блакитної сорочки?

– Підходить, але можна і цю, – пропонує Галина краватка іншого кольору.

У Галина це другий шлюб, вони побралися з Вадимом поспішно, після знайомства через три місяці. Вона у розлученні з першим чоловіком і одна жила років сім, а Вадима зустріла у кафе на дні народження у подруги. Він був один, сумний, а Інна, подруга, сказала:

– Бачиш симпатичного чоловіка, його звуть Вадим. Тиждень тому він розлучився зі своєю подругою, жили разом, але у шлюбі не були. Мабуть, сумує, сидить сумний. Займись вільним чоловіком, ти давно одна. Напевно, вже відійшла від свого негідника-чоловіка. А Вадим, однокласник мого чоловіка, спокійний, розумний і з грошима.

Галина вперше вийшла заміж за Андрія, він жив із матір’ю у сусідньому під’їзді. Батька в нього не було, він про нього нічого не знав, мати не говорила. Тільки один раз сказала синові на запитання про батька:

– Не знаю, де він.

Батьки Галина були проти Андрія та їхнього весілля, але нічого не змогли вдіяти, кохання у доньки! Сімейне життя у Галі відразу не залагодилося. Андрій був грубим, любив загуляти, сварився. Як цього не зауважувала Галина, коли зустрічалася з ним? А батьки говорили, попереджали, та вона не слухала. Через рік народилася донька Марійка, а ще через рік Галина розлучилася з чоловіком. Він скандалив, коли загульбанив, а одного разу він дуже накричав на Галю, після чого вона одразу подала на розлучення.

Він пішов одразу, взяв сумку з речами, які Ліза йому зібрала, і гучно закрив двері. З того часу не давав про себе знати, аліменти на доньку не платив, та Галина й не подавала, а він не цікавився ні колишньою дружиною, ні донькою. Такий був перший досвід заміжжя у Галі.

До тридцяти п’яти років вона не хотіла виходити заміж, зустрічалася іноді з чоловіками, але всерйоз не замислювалася про сімейне життя. Марійці вже дванадцять років, навчається у школі, захоплюється живописом, проявився талант, у неї чудово виходить. Живуть вони удвох у великій та світлій квартирі. Батько Галини свого часу купив цю квартиру в друга, дісталася зовсім недорого, друг терміново відлітав із сім’єю до Америки на постійне місце проживання, і все розпродував.

Галина зустрілася очима з Вадимом, він підморгнув і посміхнувся, вона йому кивнула, посміхаючись у відповідь. Тоді він підійшов та запросив її танцювати. Галя симпатична жінка, струнка, поводилася вільно і розкуто. Познайомившись із Вадимом, стали зустрічатися, обидва вільні, кафе, друзі. Вадим працював у великій компанії у свого однокласника, якраз у чоловіка Інни, очолював маркетингову службу.

Вони швидко зрозуміли, що знайшли один одного, збігалися спільні інтереси, обидва були начитані і чудово доповнювали один одного. Вадим запропонував заміж, а Галина погодилася.

Жити стали у Галі, по-перше, велика квартира, а по-друге, Марія не захотіла переїжджати до Вадима, у неї поряд школа, друзі та студія, де вона займалася живописом.

Вадим зробив хороший і стильний ремонт у квартирі, прикупили нові меблі, у доньки своя кімната, саме на її смак. Марія з часом прийняла Вадима, потоваришувала з ним, і вже за півроку вважала його своїм батьком.

Зараз Марія вже одружена, живе зі своєю сім’єю в іншому місті, разом навчалися в інституті з майбутнім чоловіком, на останньому курсі одружилися. Чоловік із сусіднього міста, тому відвіз Марію до себе, і в них вже народилося маля.

Так і живуть Галина з Вадимом трохи більше чотирнадцяти років, спільної дитини немає. Галя своєму чоловікові довіряє у всьому, він теж дружину ніколи не підозрює, знає і впевнений, що його дружина жінка, яка знає собі ціну. Вона ніколи не дозволить собі фліртувати з іншими чоловіками, не те, що зрадити.

Зате Вадим останні півроку дозволяє собі розслаблятися зі своєю колегою, двадцятисемирічної Ніною. Незважаючи на те, що вона рівно вдвічі молодша. Почалося все із новорічного корпоративу. Ніна швидко зрозуміла, що Вадим фінансово забезпечений, сама надавала йому знаки уваги, часто випадково опинялася поряд. На новорічній вечірці вона була просто чарівна, в шикарній сукні в підлогу з відкритою спиною, професійний макіяж плюс сама молодість. Цілий вечір танцювали, обіймалися. Вадим і сам не помітив, як опинився у Ніни у квартирі, яку їй подарував колишній чоловік. Вони прожили всього півтора роки, колишній Ніни був бізнесмен і просто відкупився від неї, умовивши на розлучення.

Коли Вадим прокинувся і побачив поруч Ніну, злякався, але потім пам’ять поступово відновлювала окремі моменти вчорашнього корпоративу, та й усього іншого. Пам’ятав він не всі подробиці, щось пам’ятав невиразно, мабуть перебрав трохи.

Вдома довго вибачався перед Галиною, пояснивши, що перебрав і заночував у своєму кабінеті на дивані. Галя повірила, вона справді не запідозрила нічого. Вадим бачив, що обман пройшов, а далі пішло легше. Іноді відправляв дружині смски, що затримається на роботі, і нехай вона вечеряє одна.

Сьогодні знову прийшла смска від чоловіка: «Галю, вечеряй без мене, багато роботи, я затримаюсь. Цілую». Галя сіла за кухонний стіл, повечеряла на самоті, і задумалася.

– Щось з чоловіком не так? Це вже третя смска за тиждень, чи не забагато він працює? Третя за тиждень, це вже занадто.

У неї на роботі все рівно, добре, ніколи вона не затримується. А в нього останні кілька місяців просто завал на роботі. Вона подумала, треба зателефонувати до подруги Інни, все-таки її чоловік директор цієї компанії. Що там можна робити до глибокої ночі? Вадим іноді приходить, коли Галя спить, він навіть до спальні не заходить, мабуть, щоб не розбудити дружину, лягає в кімнаті дочки.

Вона взяла до рук телефон, переглянула смски від чоловіка, чомусь вона їх не видаляє. Виявляється, за останній місяць це десята. Ось вони на телефоні, всі різні за змістом, але однакові по суті. Сенс один – прийду пізно, не чекай. Щось неприємне захвилювало її:

– Чи не зраджує він мені на стороні? Але начебто наші стосунки такі самі, зазвичай кажуть: «стали прохолодні стосунки», але ніби нічого не помічаю. А з іншого боку, ми останнім часом нікуди не ходимо, не виїжджаємо, він утомлюється, у нього немає часу. Що трапилося? Тут щось не так!

Подивилася на годинник, ще не пізно, набрала Інну. Вона поділилася з подругою своїми підозрами, та пообіцяла вивідати у чоловіка, чим так зайнятий на роботі Вадим, що роботи в нього невпроти.

Інна призначила зустріч подрузі в їхньому улюбленому кафе. Галина після роботи зайшла до кав’ярні, подруга вже чекала її за столиком біля вікна. Вона побачила тривогу в очах Інни:

– Привіт, ну кажи, не тягни. Якщо вже призначила терміново зустріч, – сказала Галя.

– Привіт подруга. Ну що я тобі хочу сказати, твої підозри не марні. Я питала свого чоловіка, але він, мовчить, нічого не знає, типу Вадима не контролює, у нього свої обов’язки і таке інше. А я пішла іншим шляхом, зателефонувала Каті, вона працює у твого Вадима у відділі. Катерина мені видала, що Вадим зустрічається з молодою колегою Ніною, вже більше півроку, вони навіть на роботі не приховують своїх почуттів.

Галя застигла слухаючи подругу, вона не могла повірити, що її коханий чоловік так підло чинить.

– Інно, але я нічого не помічаю, він ставиться до мене так само, як і завжди. Відносини наші рівні. Ось як це в нього виходить? Це просто неможливо, все одно можна десь проколотись.

Галя плакала, Інна її заспокоювала. Поспілкувавшись ще трохи, подруги роз’їхалися у різні боки.

Галя в розгубленості, як поводитися з чоловіком? Закотити скандал, зібрати речі та вигнати. Подати на розлучення. Стільки часу зраджує дружині і жодного разу не проговорився.

– Нехай забирається з мого життя, нехай іде до своєї… А я проживу сама. Звичайно шкода чотирнадцять років, було в нас і гарне, але такої зради я не пробачу.

Галина заспокоїлася і заснула, чоловіка вдома немає, прийшла чергова смска, заснула з думками: «З ранку все вирішу».

А Вадим закохався не на жарт, Ніна молода, гаряча та вільна, працює у сусідньому кабінеті. Вона красива, доглянута, нічого особливо поки що не просить, він сам дарує їй подарунки, через два місяці збираються разом полетіти до Іспанії на тиждень.

Ніна заміж не хоче, побула трохи, вистачить, їй важлива свобода. Вона просто отримує задоволення від життя. Вона знає, що Вадим колись проговориться, і дружина влаштує йому скандал, а їй все одно, нехай дружина забирає його назад, йому вже багато років, вона знайде молодшого. Тому готова спокійно сприйняти всі закиди дружини, якщо таке станеться, і раптом дружина дістанеться до неї.

Вранці Галя, як завжди приготувала сніданок, чоловік помітив, що у неї заплакані очі, він обійняв дружину:

– Галя, ти що погано почуваєшся?

– Так, погано спала.

Галина нічого не сказала чоловікові. Вона вирішила діяти інакше, мудріше. Вона тримала себе в руках, це давалося їй нелегко, особливо коли знову отримувала від чоловіка смски.

Приблизно протягом місяця вона змінила свій імідж і гардероб кардинально, а ще ставлення до ситуації, в якій опинилася. Впритул зайнялася собою, може на кілька годин зависнути в салоні краси, записалася на курси танго, і зовсім не переймається вечерею.

Галина вдає, що нічого не знає і не помічає, починає жити для себе. Вона починає звертати увагу на чоловіків, вона знає, що гарна собою, а її партнер з аргентинського танго захопився нею не на жарт, і вона відповідає йому взаємністю. Час минав, чоловік став помічати за дружиною зміни, став частіше і пильно дивитися їй у вічі, а вона, як ні в чому не бувало, йшла на танці, або з подругою в кафе.

Вадим приїхав із роботи рано з квітами, йому хочеться поговорити із дружиною, з чого такі зміни з нею сталися? І ось уже другу смску за тиждень він отримує від дружины: «Дорогий, вечеряй без мене, буду пізно. Цілую».

Вадим сідає за кухонний стіл, вечері нема. Повільно і довго, але все-таки до нього дійшло, здогадався, додумався, що дружина знає про його зради:

– Але яка у неї витримка? Як витончено вона мститься мені.

Вадим зрозумів, що попереду нічого хорошого у стосунках з дружиною не чекає, Галина не та людина, яка може пробачити зраду і образу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *