Андрій Іванович повернувся додому пізно. Чоловік зайшов на кухню, ввімкнув світло. – Люда? Ти чому в темряві сидиш? – здивувався він, побачивши свою дружину. – Думаю, – тихо відповіла жінка. – Думаю, що робити! Андрій підійшов ближче, глянув на дружину. – Люда, що сталося? Чому ти плачеш? – захвилювався він. – Сталося, коханий, сталося! Ти тільки не хвилюйся, – сказала Людмила, і все розповіла чоловікові. Андрій вислухав дружину і застиг від почутого

– І що це означає? Що моя дочка буде матір’ю одиначкою? Моя донька!? – Андрій Іванович був не в собі від цієї думки. 

Як же так, його Марійка, його єдина донечка, спадкоємиця, та їй же вчитися ще треба, адже вона й життя зовсім не знає! А він мріяв, як вона інститут закінчить, адже вона така розумниця.

Щоправда останнім часом із Марією щось відбувалося, мабуть вік, вона завжди була поступлива, а тут грубити стала, у подруги ночувала. Але тепер зрозуміло, що це за подруга! Ось хто її з вірного шляху звів, та ще й кинув! Ну тримайся, негідник, мало тобі не здасться! Життя дочці зіпсував!

– Хто він? Ти ж знаєш, Люда, я впевнений, з тобою Марія завжди ділилася. Це ти їй потурала, казала, що не можна суворо, що не можна під ковпаком тримати. Розмови з нею розмовляла, ну що, нарозмовлялися? – не витримував Андрій Іванович.

Люда поки мовчала, зараз краще нічого не говорити, нехай Андрій прийде в себе.

Звичайно, ніхто не очікував, що їхня єдина дочка Марія, яка закінчила музику і школу на одні п’ятірки, і на яку чекало блискуче майбутнє, зв’яжеться з цим негідником. В тому, що він негідник, Люся жодної секунди не сумнівалася. Так вчинити з їхньою дочкою! Негідник!

Звичайно, Марія трохи вибрикувала останнім часом, але з нею можна було домовитися. А тут її просто понесло, після знайомства з ним.

– Андрію! Послухай мене, я говорила з ним, із цією… людиною. Його звуть Стас, він за Марію старший року на три. Побутовою технікою торгує, сказав, що Марія сама до нього залицялася, що він їй нічого не обіцяв. А вона нагадувала, що в них кохання. Дитину він визнавати не збирається, каже, що в нього бізнес такий, що аліменти будуть копійчані, самі каже розбирайтеся зі своєю донькою, а мені до неї справи немає. Андрію, ти уявляєш? – Люда ледве стримувалася, щоб не заплакати. – Ми Марійку вчили бути доброю, людям довіряти, а їй одразу негідник попався! Чому вона? Що робити, Андрію?

Андрій Іванович обхопив голову руками. Самі винні, надто оберігали доньку, у них усі друзі дуже порядні люди. Марія звикла до такого спілкування, а цей!

Але він пошкодує про свою підлу байдужість, цей Стас. Обов’язково пошкодує!

Лікар телефон не брав, і Люда мерзлякувато куталася в стару кофту і не знала, що й робити. Дочку забрали до пологового будинку раніше терміну, вже вечір, а жодних звісток.

Сидіти і чекати не було сил і Люда вмовила чоловіка пройтися прогулятися. Останнім часом Андрій багато працював, адже скоро внучка народиться, треба Марії допомагати. Гарного спеціаліста порадили, Олег Олексійович вів Марію всю вагітність, обіцяв, що все буде добре.

Люда та Андрій вийшли надвір – літо, вечірнє повітря тепле, солодке.

– Дивися, бачиш над нашою церквою над хрестом хмаринку маленьку? Ти не смійся, Андрію, але мені раптом подумалося, що це душа нашої внучки. Он, дивись, хмара полетіла туди, у бік пологового будинку. Може Марія народила?

– Фантазерка ти, Люда, – Андрій ніжно обійняв дружину. – Без п’яти хвилин бабуся, а все тобі щось здається.

Різкий дзвінок телефону, що пролунав у вечірній тиші, переконав їх здригнутися, це був Олег Олексійович,

– Вітаю, внучка у вас народилася, все пройшло добре, я дуже радий за Марію. Якщо все піде так само добре, незабаром випишемо. Татуся порадуйте, нехай готується.

– Дякую, обов’язково попередимо! – від Люди не сховався сарказм у голосі Андрія.

На виписку онуки та доньки з пологового будинку Люда та Андрій приїхали заздалегідь. Поруч маячив якийсь хлопець із букетом. І тільки-но Марія вийшла з рожевим пакунком, попрямував прямо до їхньої доньки.

– Хто це? – здивувалася Люда.

– А це і є той самий Стас. Ти не дивуйся, я поговорив з ним і добре «поговорив», що можу весь його липовий бізнес розвалити за п’ять хвилин, якщо захочу. І він запереживав.

Марія потім довго сміялася: – Тату, я тобі дуже вдячна, що ти за мене хотів заступитися. Але, напевно, те, що я стала мамою, допомогло мені, я така не розумна була, хоч і відмінниця. Сама у всьому винна. Зате тепер у мене є донька Юля, а у вас – онука, і це найважливіше, що сталося зі мною!

Марія вступила на заочний і незабаром вийшла заміж за свого лікаря Олега Олексійовича. Вона дуже подорослішала, ставши мамою і дякує долі, що в неї є Юля. Бабуся і дідусь обожнюють онуку і життя без неї собі не уявляють.

А Стас? Про нього ніхто навіть не згадує. Бог йому суддя, він сам позбавив себе щастя бути з Марією та зі своєю дочкою. Хоча навряд чи він це зрозумів.