Стас та Віра виглядала міцною та дружною сімейною парою. Але останнім часом щось стало відбуватися. – У нього хтось є. Ти не думала про це? – Подруга, Ірина, підкинула дуже неприємну версію. – Та ні, не думаю, – відмахнулася Віра. – Слухай… – зненацька закруглила очі подруга. – А давай його перевіримо? – Це як перевіримо? – здивувалася Віра.  – У мене є план, – раптом сказала Ірина

З боку сім’я Стаса та Віри виглядала міцною та дружною. Але… насправді останнім часом щось стало відбуватися. Вже не було приємних бесід вечорами та прогулянок у вихідні, які Віра так любила на початку їхнього сімейного життя. Спілкування поступово звелося до чергових «привіт, як справи», а останній місяць Стас ночував у вітальні, немов уникаючи залишатися наодинці з дружиною.

– Ти йди, лягай, – зазвичай казав він, перемикаючи канал на черговий трилер. — Я поки що подивлюся, ти все одно не любиш такі фільми. Та й спати, мабуть, хочеш…

Це була чиста правда — Віра була абсолютним жайворонком і насилу могла досидіти до десятої вечора, а ось Стас вважав за краще лягати далеко за північ, благо рано вставати не треба — робота в редакції місцевої газети частенько протікала вечорами, залишаючи ранок вільним.

***

– У нього хтось є, швидше за все. Ти не думала про це? – Подруга підкинула дуже неприємну версію. Віра і сама про таке подумувала, але гнала ці думки, бо не знала, як це перевірити, а головне — що робити, якщо це раптом виявиться правдою. П’ять років шлюбу все таки. Віра зовсім не уявляла собі життя без Стаса.

– Та ні, не думаю…

– Слухай… – зненацька закруглила очі подруга. – А давай його перевіримо? Спіймаємо на гарячому?

– На якому гарячому? – Ірина завжди була генератором ідей у ​​їхній дружній дівчачій компанії.

– Так простий план. Треба завести підставну сторінку в соцмережі та написати твоєму благовірному. Якщо справді зраджує тобі, він почне фліртувати. А якщо вірний чоловік, має заблокувати шанувальницю. Дружина красуня, чого йому не вистачає?

Віра і справді була симпатичною — темне довге волосся, правильні риси обличчя — на таких зазвичай заглядаються чоловіки. Стас завжди захоплювався дружиною, але щось давненько не чути його компліментів. З чого б це?

Цього ж дня Віра створила підроблену сторінку, поставивши на аватар стару, ще з часів інституту, фотографію Ірини. Стас подругу ніколи не бачив наживо, тому фото не викличе підозр. – Ну, все готово. Тепер можна й Стасові писати.

Було трохи боязно писати чоловікові. Якщо він дізнається, що його в такий спосіб перевіряють, буде грандіозний скандал. Хоча, може, Стас їй не відповість? Відправивши в повідомленні нейтральне «Привіт”, Віра закрила програму і вирушила спати.

***

Вранці, в домашніх клопотах, Віра взагалі забула про свою перевірку і лише по обіді взяла до рук телефон.

 – Привіт красуня, – отримала вона відповідь.

Ось це так фокус! Що означає «красуня»?! Чому він взагалі відповідає незнайомій дівчині? Бажання було одне, негайно зателефонувати чоловікові і надати докази його невірності. Але вона все ж таки вирішила порадитися з Ірою.

– Зачекай, – зупинила дівчину подруга. Її голос у трубці переконав Віру трохи прийти до тями. – Поки на місці не спійманий, рахуй не винен.

– Та як не винен, дуже навіть винен! – Почала було сперечатися дівчина і тут же осіклася. Ірина права. Подумаєш, відповів у соціальній мережі. Тут потрібно щось серйозніше.

– Треба його на зустріч розкрутити, – безапеляційно заявила Ірина. 

Це так. Якщо Стас зважиться на побачення з незнайомкою з мережі, то це буде справжнісінька зрада.

– Ти маєш рацію, – задумливо погодилася Віра. – Але мені здається, що він не погодиться…

А цікаво, як же чоловік приховуватиме інтрижку? Зазвичай Стас кидав свій телефон де попало, бувало, навіть забував його вдома, коли йшов на роботу. Віра подумала, що, мабуть, якби у чоловіка хтось був, він би так не робив. Але кураж і жага довести експеримент до логічного кінця не давали заспокоїтись.

– Я раніше спати сьогодні ляжу, — навмисне голосно позіхаючи, повідомила дівчина чоловікові. – Не забудь вимкнути світло, коли лягатимеш.

Розрахунок був простий. Зараз Стас залишиться віч-на-віч зі своїм телефоном і покаже своє справжнє обличчя в соцмережі.

Повернувшись у ліжку, Віра взяла до рук телефон.

“У тебе хороші фото”, – вичавила вона з себе і натиснула “Відправити”. Відповідь не забарилася.

«А ти симпатична. Заміжня?”

У Віри потемніло в очах. Адже ось, воно? Не встигла законна дружина вийти в іншу кімнату, він відразу почав випитувати у незнайомки інформацію про її сімейне становище! Говорила мама свого часу, не треба поспішати із заміжжям.

“Ні”, – швидко відправила відповідь Віра і застигла. Очікування відповіді, здавалося, продовжується вічність.

“І я ні”.

– Щоооо?

Вірі коштувало неймовірних зусиль не розплакатися. Отже Ірина мала рацію, і справджуються найстрашніші припущення: її чоловік — таємний ловелас. Як тепер із ним жити? Віра уявила собі розлучення: доведеться продавати спільну квартиру, до якої вона так звикла.

“Що робиш? Я спати збираюся, можемо поки побалакати … »

Схоже, Стас вирішив діяти і тому почав фліртувати на повну. Дівчина вже пошкодувала, що розпочала цю історію з перевіркою. Адже після розлучення їй доведеться шукати роботу, а вона жодного дня не працювала за фахом – за все завжди платив Стас. Зрозуміло, на такого чоловіка завжди знайдеться купець.

***

– Ну що? – Іринка нетерпляче переступала з ноги на ногу. – Повірив?

– Повірив… – похмуро кивнула Віра.

Напередодні вона майже до ранку листувалась зі своїм власним чоловіком у соціальній мережі з акаунтну своєї подруги, і дивна справа, здається, почала заново в нього закохуватися! Вона навіть не знала, що у Стаса зараз на роботі важкий проект, а ще — що чоловік почав вивчати англійську мову, і ще він записався до тренажерної зали. Виходить, річ у ній — раз наживо спілкування всередині сім’ї не виходить, зате в інтернеті з незнайомою жінкою — скільки завгодно.

– Спокійно, – поплескала по плечу Віру подруга. – Де домовились зустрітись?

– У кав’ярні на розі, де раніше магазин «Ритм» був, – схлипнула дівчина. – У нас там перше побачення було, уявляєш?

– Ти подивися який, – сплеснула руками Іринка. – Коротше, такий план. Я з ним зустрічаюся, а потім ти підійдеш і даси йому як слід.

Віра дивилася на подругу, що вбиралася на побачення, і їй хотілося плакати від суму. Найбільше від образи на себе. Ну подумаєш, спить чоловік у вітальні. Ні, треба було їй писати йому від іменні подруги!

***

Коли Ірина спустилася в розташовану в підвалі кафешку, Віра зовсім зажурилася. За планом, вона має зайти за п’ять хвилин. Вона повними сліз очима дивилася на годинник і чекала, коли можна буде спуститися.

– А ти що тут робиш?

Віра обернулася і мало не впала. Перед нею стояв Стас.

– Я… А я тут із Ірою, подругою… А ти… звідки?

Її кинуло в жар. Мабуть, він про все здогадався! Але як?

– Та я Ромку на побачення привіз, і в магазин забіг. Додому вже хотів їхати, дивлюся, ніби ти стоїш.

– Ромку? – перепитала Віра.

– Так, друга, з роботи. Ти знаєш його, в одному офісі сидимо. Тут така справа, – він зам’явся. – Коротше, мені якась дівчина написала. Привіт, туди-сюди… Я хотів спочатку заблокувати — чоловік я одружений, зрештою. А Рома розповів — що він виявляється, без дівчини вже півроку, попросив мене домовитися з нею про побачення. Я тобі не казав, знав, що ти ревнуватимеш.

– Ну ти даєш… — тільки й змогла відповісти дівчина. — Я тебе взагалі люблю, тому й ревную.

– І я тебе люблю. Погода хороша, може, прогуляємося набережною? Як в старі добрі часи.

Віра кинулася до чоловіка і міцно обняла його. Значить, він навіть не думав їй зраджувати! І як вона тільки могла засумніватися у ньому! Вона вирішила, що шпигунських штучок з неї вистачить. Окрім витрачених нервів, ці перевірки нічого не дадуть.

А Ірина нехай знайомиться… з Ромкою. Це вже їхня справа.

З цього вечора Стас знову переїхав до сімейної спальні. Під теплий бік коханої дружини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *