Коли син привів свою наречену знайомитися, Марина зустріла дівчину доброзичливо і дуже раділа за сина. – Нарешті мій хлопчик подорослішав, онуки будуть! – говорила вона подрузі. – І дівчина гарна, скромна! От тільки якась мовчазна. Зіграли молоді весілля. На весіллі невістка зовсім не звертала увагу на свекруху. – Стидається, напевно, – намагалася зрозуміти її поведінку Марина. – Звикне. Та невдовзі їй все стало ясно

Марина мала дві квартири. Одна куплена, інша дісталася в спадок.

От тільки жила вона зараз на дачі, у будинку з пічкою і вигодами в дворі…

Невістка Марини навіть не намагалася приховати свою неприязнь до неї.

-Мамо, не вмикай телевізор вранці і не галасуй, – одразу визначив порядок у домі син. – Ми пізно лягаємо, Світлана не висипається!

Світлана це невістка. Спілкувалася вона з Мариною тільки так через її сина Сашка.

Марина скромна, добра жінка, виховувала сина сама.

Коли син привів свою наречену для знайомства, Марина зустріла дівчину доброзичливо і раділа за сина.

-Нарешті хлопчик подорослішав, онуки будуть, радість яка! – говорила вона подрузі. – І дівчина гарна, скромна, мовчазна тільки…

Не знала Марина, що мовчазна – це не означає скромна.

Зіграли молоді весілля.

Вже на весіллі невістка не звертала уваги на свою свекруху. Вона весело щебетала з мамою і подружками, трохи менше з нареченим. А ось зі свекрухою спілкуватися не захотіла.

-Стидається, напевно, – намагалася сама собі виправдати її поведінку Марина. – Звикне.

Жити молоді стали у двокімнатній квартирі Марини і її сина.

-Нічого не можу зрозуміти, – бідкалася подрузі Марина. – Що не так? Адже не лізу я до них ні з порадами, ні з питаннями якимись.

-Сварилися, чи що? – запитала подруга.

-Ой, та ти що! – замахала руками Марина. – Не сварилися. Увечері, коли син вдома, вона ще скаже пару слів, хоч і не привітно, та все ж. А то і взагалі не звертає на мене уваги, коли щось скажу. Адже ми з дня нашого знайомства майже й не розмовляли з нею. Я намагалася говорити, а вона на контакт не йде – ну я й відступилася, не лізла.

-Так запитала б, у чому справа.

-Ось я й запитала, ласкаво так:

«Світланочко, може, я тебе, випадково, чимось образила? Так скажи, я вибачусь перед тобою».

-А вона?! – подруга ахнула від почутого.

-А вона відповіла, що нічого не трапилося і ви, Марино Сергіївно, все вигадуєте. Мені здається, що вона зовсім не любить мого сина, інакше б так не поводилася зі мною.

-Оце так! Прямо невихована якась! – сказала подруга.

-Почекай, хіба вона мені щось такого сказала? Просто не розмовляє, – стала на захист невістки Марина.

-Так і не обов’язково щось говорити при цьому. Її поведінка з тобою є хамством – невже тобі не зрозуміло?

Увечері Марина, втомлена після роботи, приходила додому, а на кухні в мийці навалено гору брудного посуду.

Жили вони переважно на її гроші і гроші сина. Світлана, як вона говорила, отримувала копійки, яких і на манікюр не вистачить.

Невістці знадобилася машина, і Сашко взяв кредит. Матері він нічого не сказав, тільки гроші на господарство він давати перестав.

Після вечері, яку оплачувала і готувала Марина, молоді зазвичай закривалися в своїй кімнаті і на матір навіть не звертали уваги, залишивши їй прибирання і миття посуду. Одним словом, жилося Марині у власній квартирі дуже некомфортно…

І тут раптом Марині у спадок дісталася маленька однокімнатна квартирка на околиці міста. Невістка, як тільки про це дізналася, так одразу стала люб’язною зі свекрухою.

А одного дня Сашко раптом озвучив матері пропозицію – потрібно продати обидві квартири і купити нову, більшу. З грошей, що залишилися, сплатити кредит за машину. Продажем може зайнятися Світлана. Вона, виявляється, раніше працювала агентом з нерухомості.

І тут же Світлана повідомила, що чекає дитину.

Марина з усім погодилася…

Тільки в результаті опинилася в оцьому дачному будиночку…

У новій квартирі не те, що її частки не було, не було навіть реєстрації. Син відводив очі, ніколи нам, мовляв, живи так.

А Світлана так і заявила – я тут господиня і все буде так, як я сказала!

Про дитину вони мовчали.

-Може, й не було ніякої дитини, – вже думала Марина.

Марина вийшла на пенсію, потоваришувала з сусідами по дачі. Хто молока принесе, хто овочів…

Сашко з цією зухвалою Світланою живуть у її квартирі своїм життям. Це їхнє життя і Марина не хоче втручатися в нього і вимагати жити якось інакше.

-Онуки колись будуть, приїдуть до неї на дачу, можна й потерпіти, – думала вона.

Подрузі вона каже, що свіже повітря, відсутність міського шуму і метушні – найкраще життя, яке можна придумати у її віці.

Подруга починає щось обурено відповідати, але потім дивиться на Марину і замовкає…

Отак рідний син знайшов собі дружину під стать і, скориставшись добротою матері, без жодних роздумів залишив її на старості жити в старенькій хатині в селі…

А Марина все надіється, чекає… Чекає, що бавитиме внуків, а вечорами вони збиратимуться за великим столом всією родиною…

Подруга слухає про її мрії і тільки скрушно хитає головою…