Марія Петрівна лежала в лікарні. – Зять у мене самий звичайний! – розповідала вона сусідкам по палаті. – Не багатій якийсь. Просто добрий такий і все. Марія Петрівна поправила косиночку, перевірила ґудзики на новому байковому халаті. – Павлик привіз мене з села, у платне відділення поклав, – продовжила жінка. – А я ж його вмовляла, щоб не витрачався! Та хіба ж нашого Павлика вмовиш? В цей момент у палату тихо постукали, а потім прочинилися двері і… Зазирнув хтось у накинутому білому халаті. Марія Петрівна придивилася і аж руками сплеснула від побаченого. – Це ти, чи що?! – тільки й ахнула вона

Марія Петрівна лежала на спеціальному жорсткому ліжку в палаті і хмурилася від яскравого сонця, що світило у вікно.

Сусідки по палаті галасливо обговорювали все підряд.

Одна, та що молодша, здається Ірина Борисівна, хвалилася:

– Дочка моя нещодавно заміж вийшла, довго вибирала, я тобі скажу, але вже обрала так обрала! Зять у мене чудовий, вони на відпочинок поїхали на цілий місяць. Сказали, щоб до їхнього приїзду я була як новенька.

Вона гордо засміялася.

– Ну а чоловік весь у роботі, на всі ці процедури теж треба чимало, ну а я обіцяла, що трохи одужаю і бігатиму. Тут найкращі фахівці, хоча звичайно дорого…

– Це точно, мені теж всі бажають швидкого одужання. Щоправда, син в іншому місті живе, він великий начальник. Лікування оплатив, обіцяв дзвонити, приїхати не зможе, та я й не просила, і так дякую, – сказала друга сусідка Лідія Іванівна.

Марія Петрівна слухала їх й посміхалася своїм думкам.

Брати участь у розмові вона соромилася, та напевно треба щось сказати? Хоча, кому вона потрібна, жінка з села, вони он які всі з себе. І так дивно досі їй, що вона у міській лікарні лежить та ще й у платному відділенні.

Це зять її про неї подбав.

Дізнався, де краще лікують, оплатив і привіз сюди.

Павлик у неї такий! Тільки він не багатий, по закордонних відпочинках не їздить. Він на тракторі у селі все, що треба, робить. І ґрунтовку рівняє, і сніг чистить, і на будь-яку роботу наймається.

А ще у Павлика машина стара від батька є – невелика вантажівка. Він на неї поставив рефрижератор і по магазинах розвозить. Йому найкращі замовлення дають, Павлик у будь-який час і за будь–якої погоди готовий їхати. Мені, каже, для сім’ї хочеться заробити, щоб Ольга та Олег жили добре, та й щоб теща добра була! Це він так жартує.

Подумавши про зятя, Марія Петрівна посміхнулася, стрепенулась і не витримала. Так захотілося розсказати про нього теж, сил прямо немає!

– А в мене зять найзвичайніший. Не багатій який і не начальник, ну просто добрий такий, – тихо сказала вона, і сусідки обернулися до неї, ніби її тільки побачили.

Марія Петрівна одразу зніяковіла від їхньої уваги.

Поправила косиночку, на новому байковому халаті, ґудзики перевірила,

– Добрий він ще, Павлик наш, ось привіз мене з села, у платне відділення поклав. Я ж його вмовляла, щоб не витрачався, та хіба нашого Павлика вмовиш? – посміхнулася сусідкам Марія Петрівна, не знаючи, що ще їй і сказати.

Ну не про трактор його ж розповідати, чи про те, що Павлик продукти возить.

Але в цей момент у палату тихо постукали, потім прочинилися двері і… Зазирнув хтось у накинутому білому халаті.

Марія Петрівна аж руками сплеснула від побаченого.

– Ой, Павлик, ти чи що? Звідки ти взявся? – радісно ахнула Марія Петрівна і озирнулася на сусідок. – Та ось і він, зять мій!

– Мамо, ну що ти дивуєшся, я ж казав, що по роботі тут товар розвозитиму! Здрастуйте всім і одужувати швидше! – Павлик обвів поглядом палату.

– Мамо, зручно тобі тут? Ольга тобі чисте передала, ти там переодягнися, я брудне додому заберу. А годують добре? Ольга ще тобі котлети на пару приготувала, і бульйон. – Павлик голос підвищив, обернувся до її сусідок і привітно запропонував: – Котлет і бульйону на всіх вистачить, не соромтеся, все свіже, домашнє.

Потім знову до тещі повернувся:

– Ти мамо, одужуй тільки швидше, але даремно не поспішай, як слід одужуй.

– Та не турбуйся Павлику, мені тут всякі процедури роблять, допомагає схоже навіть, – Марія Петрівна погладила коліна, на підтвердження ніби своїх слів.

– Ти, мамо, якщо що, мені одразу дзвони, без мене ні на що не погоджуйся! Вони ж знаєш які? Пам’ятаєш, як Ігорівну поклали і щось там не так пішло? Ось як буває. І ще, мало не забув, ми тобі завтра з Ольгою телефон новий привеземо, бо з твого погано чути, старий уже.

Павло знову обвів поглядом палату, ніби хотів переконатися, що в тещі його улюбленої все гаразд.

– Ну гаразд, мамо, ти мене проведеш? Гляну хоч, як ти ходиш, кажуть, треба ходити, розробляти суглоб, зрозуміла?

– Зрозуміла, синку, зрозуміла! – Марія Петрівна накинула кофту, сперлася на руку зятя, вийшла у коридорчик і пішла його проводжати.

Пару хвилин сусідки помовчали, а потім та, що молодша, Ірина Борисівна, трохи роздратовано запитала:

– Це що, її зять до неї мало не щодня тепер після процедур заходитиме?

– І не кажіть, це треба ж, який дбайливий! – Лідія Іванівна відреагувала більш доброзичливо, ніби хотіла згладити інтонації Ірини Борисівни.

Ще свіжі були спогади Лідії Іванівни, як вони жили з чоловіком Анатолієм і дбали один про одного. Але тепер чоловіка вже рік, як нема. А син в іншому місті зараз живе, робить кар’єру…

Павло та Ольга приїжджали до Марії Петрівни майже через день.

А в день виписки зять Павло приїхав аж із квітами.

Марії Петрівні незручно навіть стало, ніби вона якась поважна пані, і вона ніяково йому прошепотіла, торкнувшися зятя за рукав сорочки:

– Дякую, синку, тільки ж і так витрати великі!

– Головне, мамо, щоб ти була здорова. Давай сумку, а сама тримай квіти і тримайся за мене. Ольга з Олегом нас у машині чекають, нічого їм по лікарняних коридорах тут ходити.

Павлик обернувся до сусідок тещі:

– Вам усім здоровачка, й додому поїхати скоріше, мабуть теж удома зачекалися!

І Павлик неквапливо відчинив двері і акуратно повів тещу коридором, щось весело їй розповідаючи.

Ірина Борисівна відвернулася до вікна.

Її так і підмивало встати і подивитися у вікно, як дбайливо Павлик веде до машини свою тещу. Напевно, донька і онук вискочать і будуть її обіймати і радіти, що все добре.

Хоча кому вона заздрить? У неї теж все добре, просто у них зовсім інший рівень життя і стосунків. Чоловік великий начальник, йому ніколи витрачати час на відвідування. Він їй дзвонить, та й з лікарями говорив по телефону. А на її виписку чоловік свого водія надішле, щоб він її додому відвіз. Ну а донька із зятем на відпочинку, не сидіти ж їм поруч із нею, робити їм більше нічого.

Значить, все нормально.

– Які приємні прості люди, – з мрійливою усмішкою теж дивилася у вікно Лідія Іванівна. – Мій Толік теж був дуже уважний, але його вже нема. А син в іншому місті живе, я його заспокоїла по телефону, що все гаразд. Ось сам він і не приїхав, душею ми зачерствіли якось, все по телефону спілкуємося. А як добре ось так, по простому…

Марія Петрівна їхала і з нетерпінням дивилася у вікно, коли ж вони доїдуть?

Ось і їхнє село нарешті зʼявилося. А ось і дім їхній, та щось знову змінилося.

Зять прибудову зробив, як вони з Ольгою одружилися. Потім нову покрівлю перекрив, а тепер знову щось робив.

Хороший зять у них господар, руки золоті!

Павлик з-за керма на тещу хитро поглядав, не витримав, і спитав:

– Ну що, мамо, помітила? Та я ж ґанок переробив, тепер легко тобі буде підніматися з твоїми ногами, ну-но ходімо додому швидше, втомилася мабуть з чужими, ти ж там провела он стільки часу!

Песик Бровко загавкав радісно, ​​хвостом замахав, кіт Мурчик до неї підбіг, лащиться.

Добре ж як, ось вона і вдома, з рідними й улюбленими її донькою, зятем та онуком!

А більшого щастя їй і не треба, і так вдячна вона долі та Господу, що так багато дав їй…