Зоя вирішила знайти собі коханого чоловіка. Вона виставила на сайті своє найкраще фото, гарно заповнила анкету. Через три дні їй написав Геннадій. Чоловік, згідно з анкетою, був «інтелектуал, поціновувач мистецтва і без комплексів». На фото був статний брюнет із густою шевелюрою. Переписувалися вони тиждень. Зоя Петрівна вже подумки приміряла фату. І от нарешті вони вирішили зустрітися. Зоя Петрівна прийшла у найкращій своїй сукні. Буси одягла. Стала чекати. Бачить, іде до неї чоловічок у парадному костюмі. – Це що ви, Зоя, чи що?! – тільки й запитав він і очі округлив від здивування

Зоя Петрівна, жінка сорока семи років, самотня, але сильна по життю, жила в однокімнатній квартирі з котом Рудьком.

І якось вона вирішила, що все, настав час!

Час знайти своє щастя, а то пенсія не за горами, а в кіно з котом не сходиш, і не обговориш останні новини.

Був у неї колись чоловік. Та зник. До найкращої подруги подався. І не було після такого в неї довіри до чоловіків. Але й самотність обтяжувала.

Хотілося не того щастя, що в серіалах показують, з лімузинами й діамантами, а простого, людського, чаю попити вдвох, та чоловічу руку на плечі відчути. А може, й на інших місцях.

Вирішила Зоя Петрівна, що у вік технологій не дарма живемо. Зайшла на сайт знайомств може думає, принц з’явиться, або просто хороший, добрий, турботливий чоловік.

Профіль вона створила. Фото з дев’яностих завантажила, коли талія була тонша, волосся густіше, а погляд важкий, як у драматичної актриси.

«Ну і що, що знімку двадцять пʼять років, подумала вона. – Характер у мене молодий!»

Написала:

«Романтична жінка шукає супутника для прогулянок під місяцем та дискусій про високе. Можливо і для сімейного життя згодом».

І з’явився їй у повідомлення через три дні Геннадій. Чоловік, згідно з анкетою, «інтелектуал, поціновувач мистецтва, без комплексів».

На фото статний брюнет із густою шевелюрою.

Переписувалися вони тиждень, віршами, цитатами сипали, і Зоя Петрівна вже подумки приміряла фату. Вирішили зустрітися біля пам’ятника Шевченку місце перевірене.

З’явилася Зоя Петрівна у найкращій своїй сукні, щоб підкреслити жіночі принади, обличчя пудрою вибілила, як і годиться. Локони кокетливі накрутила. Буси одягла. Чекає.

Бачить, іде до неї чоловічок метр із кепкою, лисина виблискує. Костюм на ньому парадний, і жилетка видніється. Не схожий на своє фото. І вік солідний. Зупинився, очима в телефон зиркає, потім на Зою, і раптом як скаже:

– Це що ви, Зоя, чи що?! – чоловік очі округлив від здивування. – На фото молода була, а зараз… Пробачте, ледь впізнаю ваше обличчя!

Зоя Петрівна, хоч пані і вихована, сказала:
– А ви, чоловіче, на знімку – кучерявий Аполлон, а насправді – лисий і низенький! Де ж ваше волосся, дозвольте запитати? Три волосини стирчать, і то сиві.

Геннадій, однак, не розгубився:

– У чоловікові, – каже. – Зовнішність не головне. Розум, харизма, широта душі, ось на що треба дивитися! У мене, між іншим, ще дача з теплицею є!

– А в мене кіт рудий! – сказала Зоя Петрівна, але раптом задумалася: «А справді ж… Чого я, як недолуга, на волосся дивлюся? Може, душа в нього поетична?

– Ви, Зоє Петрівно, хоч і з… Е–е–е… Віковими змінами, але душа, бачу, допитлива. І волосся, діло наживне, перука є, якщо вам дивитися важко на мою голову.

Можу надіти, ось у пакеті лежить. Взяв про всяк випадок.

І троянду подарувати збирався, але сумніви беруть… Чи варто… Коли таку відразу я викликаю, низький бачте я, яка вже тут романтика… Ось так ось в інтернеті знайомитися…

Зої Петрівні стало соромно. Сама ж не краща. На двадцять кілограмів більша, аніж на фото, і обличчя не пашить свіжістю й молодістю… Обманули один одного, що вже тут сказати…

– Геннадію, а що коли нам прогулянку зробити, а потім повечеряти в ресторані? Потягнете фінансово? Чи в гаманці так само пусто, як і на голові?

Геннадій аж почервонів від обурення. Стоїть, гудзик на піджаку крутить від хвилювання.

– З фінансами у мене все гаразд! Ходімо у найближчий заклад, гуляти будемо!

Цей щедрий жест сподобався Зої Петрівні. Чому ж не посмакувати ресторанною їжею за чужий рахунок!

Стіл був повен смаколиків, Геннадій не збрехав. Ще й щедрі чайові офіціантці залишив. Зоя Петрівна наївшись від пуза, голосно гикнула, і запропонувала провести її додому.

– Геннадію, бачу, що людина ви непогана, і не жадібна. І літературу любите. А те, що маленького зросту, так це нічого страшного, не зріст красить людину. І лисина вже не так турбує мою ніжну душу. Тож, думаю, у нас є шанс…

Розійшлися вони мирно. Геннадій сказав:

– Давайте продовжимо знайомство. Я вам завтра подзвоню… Якщо, звісно, ​​серце не прихопить. А то вік, чи знаєте, всяке може бути…

Зоя Петрівна зайшла додому і троянду біля носа тримає, а в голові думки крутяться:

«Може, і справді, дві самотності, як два порожні келихи, разом задзвенять? А фото… Ох, грішна, грішна. Але він теж не святий!»

Тепер по суботах вони ходять у ресторани, сперечаються про літературу, і Геннадій все намагається Зої Петрівні довести, що лисина – це найвищий ступінь еволюції.

А вона йому, що сивина у волоссі «не старить, а прикрашає».

І хоч щастя їх поки що нагадує ту саму троянду – трохи зім’яту, але вперто пахнучу, живуть, як то кажуть, не в конфлікті з реальністю.

Бо ж справжнє кохання – це коли дві недосконалості разом утворюють одну досконалість.

І нічого, що сусіди підсміховуються, дивлячись на дивну парочку.

Головне, що зустрілися дві самотності, і щастя своє знайшли!