Ірина та Олег повернулися з весільної подорожі. Тільки-но молодята вийшли з вокзалу, то одразу натрапили на своїх батьків. – Що ви тут робите? – здивувалися молоді. – На вас чекаємо! – в один голос відповіли батьки. – Ми підготували для вас сюрприз! – Який ще сюрприз? – не зрозумів Олег. – Зараз все побачите, – якось підозріло відповіла теща. – Сідайте в машину, до сюрпризу потрібно ще доїхати! Ірина та Олег слухняно сіли у машину до батьків. Автомобіль рушив з місця і поїхало у невідомому для молодих напрямку. Але Ірина та Олега навіть уявити не могли, який сюрприз підготували для них батьки

Олег зробив пропозицію своїй дівчині Ірині два тижні тому. Вони подали заяву до ЗАГСу, і вже було призначено день весілля.

Але зараз молоді люди мріяли не про цей урочистий день, а про те, щоб він швидше пройшов і всі нарешті дали їм спокій.

Справа в тому, що і у нареченого, і у нареченої були дуже активні мами, які вирішили об’єднати свої зусилля і зробити день весілля своїх дітей незабутнім у їхньому житті.

Не було дня, щоб майбутня свекруха і майбутня теща не зідзвонювалися і не вигадували б якусь нову ідею.

А молоді хотіли скромно розписатися і відзначити цю подію в кафе з батьками та найближчими друзями.

– Ні, ну що ви таке вигадали? – вторили один одному мами. – Весілля – це велике свято у сім’ї. Збираються всі родичі з двох сторін, знайомляться з новою ріднею, бажають щастя молодим. Як без цього?

Вони повідомили всім, кому тільки могли, що незабаром відбудеться весілля, і численні тітоньки та двоюрідні сестри та брати почали надзвонювати Ірині та Олегу, питаючи, що їм краще подарувати.

– Ти уявляєш, у яке становище вони нас поставили? – запитала Ірина у Олега. – Тітка Валя запитує, що нам подарувати, а я маю сказати їй: «Нічого не треба, ми вас і на весілля кликати не плануємо»!

– Ірино, у мене так само. Тільки вчора двоюрідна сестра зателефонувала з таким самим питанням, – відповів їй Олег.

– Мама нарахувала тридцять шість чоловік, – сказала Ірина.

– А моя – сорок три, – засмучено повідомив наречений.

– Плюс наші друзі – ще вісім, плюс батьки, і ми з тобою. Усього виходить дев’яносто один. А деякі ще й дітей приведуть, тож вважай – усі сто. У нас просто немає грошей на таке весілля. Що робити? – запитала Ірина.

– Так і скажемо батькам: хочете зібрати всю рідню, оплачуйте бенкет самі. У нас у плані було лише двадцять чоловік. Саме таку суму маємо. На решту грошей ми наперед купили путівку – поїдемо на тиждень до Туреччини.

– Які проблеми? Оплатимо! – Заявила мати нареченого.

– Звичайно сплатимо! – Підтримала її мати Ірини і звернулася до чоловіка. – Правда, Леоніде?

Той кивнув головою і глянув на майбутнього свата.

Обидва батьки при цьому подумали про те саме: платити доведеться їм.

– Добре, – погодилися Ірина та Олег. – Єдина умова: тамаду вибираємо ми. Тому що під час весілля не повинно бути жодних дивних конкурсів та збору грошей з гостей у різнокольорові повзунки.

– Але ж на весіллях так заведено! – Здивувалася мати Іри.

– Так давно не прийнято, – відповіла дочка. – Люди й так прийдуть із подарунками та мають почуватися дорогими гостями, а не банкоматами. Ви ще почніть вилки та ложки на вході продавати! Щоб ми взагалі зі сорому не знаходили собі місця!

Про основне, на щастя, домовилися. Але Ірині довелося витримати ще одне протистояння – за своє право самій вибрати собі сукню.

– Доню! Я завжди мріяла, що ти на весіллі виглядатимеш, як принцеса. Коли я виходила за твого батька, такої різноманітності, як зараз, не було. То хай хоч у тебе буде найкрасивіша сукня, – казала мама.

Проте виявилося, що мати і дочка мала абсолютно різне уявлення про те, що таке красиво.

– Ірино, подивися, яка чудова сукня! – Вигукнула мама.

– Мамо, це вже минуле століття! Олег до мене підійти не зможе через таку широку спідницю.

Ірині вдалося відстояти свою плаття тільки після того, як вона пригрозила, що піде на реєстрацію в джинсах і футболці.

Але це були ще не всі сюрпризи, які подарували їм батьки. Молодята планували, повернувшись після весільної подорожі, кілька тижнів пожити у батьків Олега, доки винаймуть собі житло.

Але на вокзалі їх зустріли батьки Ірини та привезли до якоїсь незнайомої однокімнатної квартири.

– Ось, завівши молодят у кімнату, – гордо сказала мати Ірини, – ми зі сватами зняли для вас цю квартиру і як ще один подарунок сплатили два місяці. Живіть!

Мама підійшла до шафи і відкрила її:

– Ось, дивіться, ми всі ваші речі вже розвішали і в комоді теж розклали. Посуд на кухні тут вже був. І мікрохвильова піч, і чайник. Але якщо вам ще щось знадобиться, скажете, принесемо.

Олег підійшов до комода і висунув одну із ящиків: у ньому в ідеальному порядку були розкладені його футболки, нижня білизна та шкарпетки.

Ірина оглянула кімнату: на дивані лежало знайоме покривало, на журнальному столику – серветка, яку мати в’язала ще минулого року.

Ваза, фотографії в рамках – вона у дитинстві, Олег у дитинстві та їхня весільна фотографія – стояли на комоді. Все виглядало так, наче вони жили тут уже давно. І водночас усе було таким чужим!

– І головне – ця квартира так зручно розташована! – продовжувала розповідати мама, – всього за дві зупинки і від нас, і від батьків Олега.

Звісно, ​​це вони врахували, коли обирали квартиру. Але не врахували іншого: до роботи і Ірині, і Олегу звідси доведеться діставатися близько години з пересадкою.

Коли наречені залишилися одні, Олег запитав:

– Що робитимемо?

– Два місяця будемо жити, а там подивимося, може, звикнемо, – відповіла Ірина.

Але звикнути до цього виявилося неможливим. І справа була навіть не в розташуванні квартири, а в тому, що обидві мами не залишали їх зі своєю турботою.

Приходить Олег із роботи, а на кухні його мама з готовою вечерею чекає.

– Мамо, мені іноді здається, що я не одружився і з дому не їхав, – сказав він якось. – Може, ви з Ольгою Петрівною дасте нам пожити самостійно?

– Синку, та хіба погано, що ми приїжджаємо вам допомагати?

– Мама, ваша турбота просто дістає нас. Приготувала вечерю, випрасувала білизну.

– То що – нам взагалі до вас не приїжджати?

– Приїжджайте, але тільки в гості, за попередньою домовленістю. А то вийде, як у п’ятницю на тому тижні – ти приїхала, а ми з друзями пішли. Що ми повинні були тебе попередити.

Олег і Ірина думали, що ця та попередні розмови якось вплинуть на ситуацію, але цього не сталося.

Тоді Олег, за домовленістю з господарем квартири, поставив на вхідні двері внутрішню засувку. Тепер їм можна було вранці у вихідні не схоплюватися з ліжка та не одягатися – за сорок п’ять секунд, доки одна з мам відчинить замок.

А коли Ірина з Олегом прожили у квартирі півтора з двох оплачених місяців, батькам спала на думку ще одна ідея – у квартирі треба зробити косметичний ремонт.

– Ви не переживайте, – сказав батько Олега, – ми зі сватом вам допоможемо. Стелю пофарбуємо, витяжку на кухні поставимо.

– Тату, ми не хочемо робити ремонт у чужій квартирі, – сказав Олег.

– Не вигадуйте! Де ви ще знайдете хорошу квартиру за такі гроші!

– Загалом так: наступного тижня купуємо матеріали, а в п’ятницю приїдемо – меблі посунемо, карнизи знімемо, – сказав батько.

– Ірино, ти за цей тиждень подумай, куди речі з комоди та шафи прибрати.

Коли батьки пішли, Ірина спитала чоловіка:

– Ти думаєш про те саме, про що і я?

– З’їжджаємо?

– Причому дуже швидко, допоки нас у ремонт не втягнули, – сказала Ірина.

За два дні вони знайшли собі іншу квартиру – недалеко від офісів, де обидва працювали.

Олег зателефонував до господарів, повідомив про те, що вони з’їжджають.

– Так наче ремонт хотіли робити, – сказав господар.

– Передумали, – відповів Олег. – Ключі кому віддати?

– Сусідці із тридцять другої квартири.

Коли в неділю мати Олега прийшла «допомогти дітям», ця сусідка і повідомила їй, що мешканці з’їхали.

– А куди? – здивувалася та.

– Не сказали. У суботу поїхали.

Цієї ж неділі всі три родини зустрілися у батьків Ірини.

– Хочете ображайтеся, хочете не ображайтеся, – сказав Олег, – але ми вам своєї нової адреси не повідомимо.

– То ж ми вам не заважали, тільки допомагали! – вигукнула Ольга Петрівна.

– Мама, в тій квартирі, яку ви для нас зняли, ми відчували себе дітьми, яким мама з татом дозволили пограти в сім’ю. А ми вже не діти.

– І надовго це? – спитала мати Олега.

-Не знаю, – відповів син. – Напевно, поки ви не визнаєте наше право на самостійне життя.

Дорогою додому Ольга Петрівна сказала чоловікові:

– Не розумію, чого їм не вистачало, адже все робили заради них, щоб у них все добре було!